در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516104 تاریخ : 1399/04/26-14:48:21
,5,
هفته آینده رکورد مصرف برق شکسته می شود

هفته آینده رکورد مصرف برق شکسته می شود

وزیر نیرو گفت: هفته آینده بنا به پیش بینی ها، هفته گرمی پیش رو خواهیم داشت و فشار روی واحدهای تولید برق از جهت تجهیزات سرمایشی خواهد بود. سال گذشته پیک بار در 30 تیر 57 هزار و 681 مگاوات بود، اوج اخیر هم به میزان 58 هزار و 647 مگاوات در پنجشنبه گذشته بوده و پیش بینی می شود این رکورد هفته آینده شکسته شود.

به گزارش بانک و صنعت، رضا اردکانیان امروز، پنجشنبه در آیین بهره برداری از 20 پروژه صنعت آب و برق استان هرمزگان در چارچوب دوازدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: پارسال به نسبت سال 97 اوج بار ما حداکثر یک درصد افزایش داشت و تلاش می شود امسال و تابستان سال آینده هم افزایش آن از یک درصد تجاوز نکند که سه سال پیاپی را به عنوان عملکرد ملت ایران به دنیا گزارش کنیم.

وی افزود: در حالی که سال های قبل پیک بار حدود 5 درصد بود و برای تامین برق سه هزار مگاوات نیروگاه با 2.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری می کردیم اما امسال دستاورد خوبی است که در حالی که پیک زایی می کنیم تولید انرژی ما پارسال و امسال 4 تا 4 و نیم درصد افزایش داشت و نه تنها خاموشی نداشتیم علاوه بر تامین نیاز صنعت و صادرات تولید انرژی بیشتری داشتیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه 209 پروژه دیگر تا پایان امسال در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در استان های مختلف کشور به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: تاکنون با احتساب پروژه های استان هرمزگان 44 پروژه در 14 استان با 14 هزار و 100 میلیارد تومان به اتمام رسیده و وارد مدار بهره برداری شده است.

اردکانیان با بیان اینکه 209 پروژه دیگر با 36 هزار میلیارد تومان تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید، گفت: این برنامه حاکی از سیر طبیعی فعالیت های اقتصادی و تمرکز مدیران و دست اندرکاران بر کار خود و عدم اتکای صددرصدی به صادرات روزانه نفت و همراهی مردم و بخش خصوصی است.

وی همچنین در پاسخ به سوال رئیس جمهوری در خصوص امکان ذخیره آب در سامانه آب شیرین کن استان هرمزگان با اشاره به مراحل بهره برداری از این سامانه گفت: همیشه این امکان وجود دارد. فاز اول آب شیرین کن هرمزگان سال 96 افتتاح شد، فاز دوم امروز افتتاح می شود و 100 هزار متر مکعب دیگر تا پایان امسال بهره برداری خواهد شد همچنین همزان با بهره برداری از سدها امکان بهره برداری از چاه ها را هم داریم که آب با کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر نیرو با بیان اینکه با بهره برداری از واحد اول بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی قشم به ظرفیت 175 مگاوات و ارتقای توان نیروگاه بندرعباس به میزان 114 مگاوات، در مجموع 290 مگاوات به ظرفیت نصب شده نیروگاهی در استان هرمزگان اضافه خواهد شد، اظهار کرد: توفیقی است که یک بار دیگر در پنج شنبه های افتتاح، این بار نوبت به پویش #هرهفته_الف_ب_ایران رسید، اما این دفعه با قطار حرکت نمی کنیم و کشتی پویش در سواحل خلیج فارس و دریای عمان لنگر خواهد انداخت.

وی گفت: این دفعه توفیق داشتیم قبل از سفر به هرمزگان در تهران طرح های مهمی را بهره برداری و آغاز کنیم؛ شهر پیشوا در جنوب شرق استان تهران از آب گوارا و با کیفیت سد ماملو برخوردار شد و دو واحد تصفیه خانه بزرگ فاضلاب در جنوب تهران با سرمایه گذاری 640 میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب کار اجرایی شان را آغاز کردند.

وزیر نیرو گفت: امروز در هفته دوازدهم پویش قرار داریم و تاکنون 44 پروژه در 14 استان با سرمایه گذاری 14 هزار و 100 میلیارد تومان به اتمام رسیده است. 209 پروژه دیگر با سرمایه گذاری 36 هزار میلیارد تومان باقی مانده است که تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

اردکانیان ادامه داد: این برنامه ها نشان دهنده سیر طبیعی فعالیت های اقتصادی در کشور، تمرکز مدیران بر کار خودشان، عدم اتکای صد در صدی به صادرات روزانه نفت و همراهی مردم و بخش خصوصی در سال جهش تولید برای اتمام این طرح هاست.

وی افزود: پروژه های بزرگی در استان هرمزگان افتتاح خواهد شد که از جمله این پروژه ها در بخش برق، واحد یک بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با ظرفیت 175 مگاوات با سرمایه گذاری بخش خصوصی است که تولید همزمان آب شیرین هم خواهد داشت. سیستم آب شیرین کن آن با خروجی واحد کار می کند.

به گفته وی، با بهره برداری از واحد یکم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با ظرفیت 175 مگاوات و ارتقای توان نیروگاه بندرعباس به میزان 114 مگاوات، در مجموع 290 مگاوات به ظرفیت نصب شده نیروگاهی در استان هرمزگان اضافه خواهد شد.

اردکانیان اضافه کرد: در بخش برق، 14 طرح انتقال و توزیع در مناطق مختلف استان به ویژه در بخش توزیع به بهره برداری خواهد رسید و به همین مناسبت اعلام می کنم اولین بانوی مدیرعامل در صنعت آب و برق این هفته کار خود را در استان هرمزگان شروع کرد و این انتصاب به عنوان اولین مدیرعامل زن در شرکت توزیع برق را به فال نیک می گیریم.

وزیر نیرو اظهار کرد: علاوه بر بخش برق در حوزه آب، از 20 هزار متر مکعب دوم سیستم آب شیرین بزرگ صد هزار متر مکعبی بندرعباس افتتاح خواهد شد. مصرف آب بندرعباس و مناطق اطراف شهرستان خمیر حدود سه هزار و 100 لیتر بر ثانیه است که از سدهای میناب و شمیل و نیان برای سیستم آب شیرین کن تامین می شود و با آب این سامانه نیاز بخشی از بندرعباس و خمیر از آب باکیفیت تامین خواهد شد.

وی گفت: همچنین طرح های دیگری در حوزه تامین آب در میناب و شمیل داریم که 500 هکتار کشت گلخانه ای و دو هزار هکتار از اراضی شهرستان میناب مشروب خواهند شد که جمعیتی بالغ بر 5 هزار نفر اشتغالزایی این طرح هاست و نهایتا در بشاگرد طرح تامین آب باکیفیت برای هموطنان در این شهرستان و شهر سردشت و روستاهای اطراف آن از سد جگین امروز افتتاح خواهد شد. طرح مهم و پیچیده ای است و 81 کیلومتر خط انتقال و 900 متر پمپاژ به دلیل منطقه کوهستانی بودن آن احداث شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران