از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516573 تاریخ : 1399/05/02-17:53:46
,10028,
هشدار سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران در برخی مناطق کشور

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران در برخی مناطق کشور

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری از رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در برخی از استان های کشور طی دو روز آینده (3 و 4 مرداد) خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که این شرایط جوی امروز (2 مرداد) در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات خراسان شمالی، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان پیش بینی می شود.

بر اساس این هشدار، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید فردا (3 مرداد) در نیمه شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات زنجان، ارتفاعات سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب و غرب فارس و کهگیلویه و بویر احمد دور از انتظار نیست.

روز شنبه (4 مرداد) نیز در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات استان های کردستان، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان و شمال و شرق خوزستان بارش ها ادامه دارد.

از این رو سازمان هواشناسی کشور هشدار داده است که در این مناطق احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل ها و رودخانه ها، احتمال آب گرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد. به همین دلیل در تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها، مسیل ها و صعود به ارتفاعات احتیاط شود.

سازمان هواشناسی همچنین در هشدار نارنجی رنگ دیگری از تشدید فعالیت سامانه بارشی، رگبار باران همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید در برخی مناطق کشور خبر داده است.

بر اساس این هشدار فردا (3 مرداد) این شرایط جوی در نیمه غربی و جنوبی فارس و روز شنبه (4 مرداد) در نیمه غربی فارس و کهگیلویه و بویر احمد پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی در ادامه تاکید کرده است که در این مناطق امکان سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، آب گرفتگی محدود و وقوع صاعقه وجود دارد. از این رو از تردد در حاشیه رودخانه ها یا مسیل ها خودداری شود و تمهیدات لازم برای کاهش خسارت به محصولات کشاورزی مدنظر قرار گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران