در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518996 تاریخ : 1399/06/16-12:13:55
,11,
هزینه ساخت طرح ملی مسکن در پردیس، متری سه میلیون تومان

یک مقام مسئول اعلام کرد:

هزینه ساخت طرح ملی مسکن در پردیس، متری سه میلیون تومان

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: هزینه احداث واحدهای زیرمجموعه طرح ملی مسکن در پردیس، متری سه میلیون تومان است که پیمانکاران آن را پذیرفته اند.

به گزارش بانک و صنعت، سید مهدی هدایت در مراسم تحویل 14 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان اسکان در شهر جدید پردیس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز این واحدها را زودتر از موعد برگزاری مراسم افتتاح، به متقاضیان تحویل داده ایم، گفت: این 14 هزار نفر به بانک معرفی شده تا دفترچه اقساط دریافت کنند؛ ضمن اینکه بلافاصله پس از آن، با مراجعه به شرکت عمران شهر جدید پردیس، معرفی نامه جهت تحویل کنتور به شرکت های خدمات رسان آب، برق و گاز را نیز دریافت خواهند کرد.

وی با تأکید بر اینکه دریافت انشعابات و کنتورها هیچ هزینه ای ندارد، گفت: مالکان این واحدها می توانند کنتورهای مربوطه را یک هفته ای دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه در همه افتتاح ها، همواره تعدادی مالکان برای تحویل واحد مسکن مهر خود مراجعه نمی کنند، خاطرنشان کرد: به طور کلی در حال حاضر در شهر جدید پردیس، 4 تا 5 هزار واحد تکمیل و آماده تحویل است؛ اما مالک برای دریافت آن مراجعه نمی کند.

هدایت تصریح کرد: بارها به مالکان واحدهای آماده تحویل اعلام کرده ایم که اگر مراجعه نکنند، نرخ سود وام مسکن مهر آنان از 9 به 18 درصد افزایش خواهد یافت؛ اما با این حال هنوز نتوانسته ایم مردم را در همه واحدهای آماده تحویل، اسکان دهیم؛ این در حالی است که پیش بینی ما این است که سال آینده، سرعت ورود مردم به واحدهای آماده تحویل بیشتر شود.

وی ادامه داد: به زودی طی چند روز آینده 14 هزار واحدی که امروز تحویل شد، با حضور وزیر راه و شهرسازی و با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور افتتاح می شوند؛ ضمن اینکه بلافاصله پس از آن نیز، یک بسته آماده افتتاح 10 هزار واحده مسکن مهر در آبان ماه امسال خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: امسال 95 درصد واحدهای مسکن مهر این شهر جدید تحویل می شود؛ ضمن اینکه 5 درصد باقیمانده نیز بابت اضافه ثبت نامی هایی است که ساخت آنها امسال شروع شده؛ ولی تا خرداد سال آینده به پایان می رسد.

هدایت در پاسخ به پرسشی درباره دریافت 20 میلیون تومان از متقاضیان نقل و انتقال مسکن مهر از سوی شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهار داشت: این 20 میلیون تومان هزینه نقل و انتقال نیست؛ بلکه به عنوان بخش کمی از هزینه های پروژه های روبنایی و آماده سازی پروژه های مسکونی است که به عنوان سیاست بازدارنده از دلالی واحدهای مسکن مهر پردیس و دست به دست شدن های متعدد این واحدها است.

وی افزود: با این حال از متقاضیان دست اول پولی دریافت نمی کنیم؛ اما بابت آماده سازی هر واحد، 100 میلیون تومان برای پروژه های روبنایی مجموعه های مسکن مهر پردیس هزینه می کنیم که یک پنجم آن را برای کاهش دلالی مسکن مهر، از متقاضیان نقل و انتقال دریافت می کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس تصریح کرد: تاکنون 1400 میلیارد تومان بابت آماده سازی های محوطه و ساخت دیواره برای جلوگیری از ریزش کوه ها هزینه کرده ایم؛ اما درآمد شرکت عمران شهر جدید پردیس از 20 میلیون تومان نقل و انتقال تنها 22 میلیارد تومان بوده است که رقم بسیار ناچیزی است.

وی درباره اجرای طرح ملی مسکن در شهر جدید پردیس ادامه داد: سهم این شهر جدید از طرح اقدام ملی مسکن، 14 هزار واحد است که 11 هزار واحد آن، به صورت واگذاری عرصه زمین و ساخت آن از سوی تعاونی ها است که شرکت عمران پردیس نیز تنها ساخت سه هزار واحد را تقبل کرده است.

هدایت، درباره سرنوشت اضافه ثبت نامی ها گفت: 600 تا 700 نفر از اضافه ثبت نامی ها که مبلغ واریزی آنها کمتر از 15 میلیون تومان بود، به شهرهای جدید پرند و هشتگرد معرفی شدند؛ ضمن اینکه 5 هزار نفر دیگر که بالغ بر 15 میلیون تومان آورده داشتند، ساخت واحدهایشان آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس هزینه ساخت طرح ملی مسکن در پردیس را متری سه میلیون تومان عنوان و اظهار داشت: پیمانکاران نیز این رقم را پذیرفته و ساخت واحدها را شروع کرده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران