تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514542 تاریخ : 1399/03/27-11:02:35
,17,
هر ماه تعجیل در پرداخت مالیات؛ 1.5 درصد پاداش

وزیر اقتصاد خبر داد

هر ماه تعجیل در پرداخت مالیات؛ 1.5 درصد پاداش

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگر مالیات ها زودتر پرداخته شود، به ازای هر ماه یک ونیم درصد پاداش تعلق می گیرد.

به گزارش بانک و صنعت، فرهاد دژپسند امروز در حاشیه جلسه نمایندگان اتاق بازرگانی اظهار داشت: اگر مالیات ها زودتر پرداخته شود، به ازای هر ماه یک ونیم درصد پاداش تعلق می گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: شرایط کشور شرایط خاصی است ممکن است برخی از تصمیمات مشکلاتی را ایجاد کند و لازم باشد که برای اصلاح رویه ها در بین بخش خصوصی حضور یابیم. یکی از مواردی که در جلسه امروز هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران توسط فعالان بخش خصوصی مطرح شد مسائل مربوط به کسب و کار بود. انتظار این است که اگر می خواهیم به اهداف مدنظر برسیم بخش خصوصی باید بتواند روان تر کار کند.

وی ادامه داد: دومین مسأله ای که مطرح شد موضوع سهولت در تأمین مالی و سومین مساله نیز مباحث مربوط به گمرک و مالیات بود. خوشبختانه در یک سال گذشته اقدامات مهمی را در فضای کسب و کار، مالیات، نظام بانکی و بازار سرمایه انجام داده ایم.

دژپسند با اشاره به پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، گفت: با توجه به استقبال بخش خصوصی از پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار تصمیم گرفتیم که این سازوکار را در 4 استان دیگر راه اندازی کنیم و همچنین سامانه الکترونیکی برای کل کشور تهیه خواهیم کرد که تا دهه فجر رونمایی می شود تا بخش خصوصی برای تأسیس یک شرکت درگیر موانع آزاردهنده نباشد.

وی افزود: از دو هفته دیگر شرکت های سهامی خاص نیز می توانند از این محیط استفاده کنند.

دژپسند با اشاره به مشوق های مالیاتی، گفت: مشوق های مالیاتی را تعریف کردیم و برای بخشودگی جرایم جدول زمانبندی خوبی ارائه دادیم که فعالان اقتصادی بهتر است هر چه زودتر اقدام کنند. همچنین مودیان مالیاتی که بتوانند مالیات را زودتر بپردازند به ازای هر ماه 1.5 درصد از پاداش برخوردار خواهند شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 139
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران