در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512148 تاریخ : 1399/02/14-15:34:47
,17,
هر دارویی برای کرونا کشف شود، سریعا به ایران خواهد رسید

رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران:

هر دارویی برای کرونا کشف شود، سریعا به ایران خواهد رسید

رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران می گوید هر دارویی برای درمان کرونا کشف شود، در کوتاه ترین زمان ممکن به ایران خواهد رسید و مردم به هیچ عنوان نگران نباشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمود نجفی عرب اظهار کرد: با وجود تحریم های شدید آمریکا و فشارهایی که کاخ سفید بر اقتصاد و صنعت دارویی ایران وارد کرده، شرکتهای تولیدکننده و واردکننده دارو در ایران قدرت و توان خود را حفظ کرده اند و در ماه های گذشته تلاش شده هر نیازی که برای دارو وجود دارد، به دست بیماران ایرانی برسد.

به گفته وی، در حوزه مقابله با کرونا آمارها نشان می دهد که ایران توانسته در میان بسیاری از کشورها، عملکردی قابل قبول و در برخی حوزه ها مثال زدنی داشته باشد. ایران در سال های گذشته از نظر زیرساخت و فعالیت های بهداشتی در آسیای میانه بهترین عملکرد را داشته و در سطح جهان نیز در رتبه خوبی قرار دارد.

رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این سوال که در صورت تایید شدن داروی رمدسیویر برای درمان بیماران کرونایی که اخیرا از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز گرفته، آیا تحریم ها مانع ورود دارو به ایران خواهند شد، پاسخ داد: ما در کشور امکانات بسیار خوبی برای تولید دارو داریم و کار بر روی داروی رمدسیویر نیز پیش از این در ایران آغاز شده و می توان امیدوار بود که در آینده نزدیک به تولید نهایی برسد.

نجفی عرب ادامه داد: در صورتی که امکان تولید نباشد نیز، این دارو به ایران وارد خواهد شد و مردم نباید نگران باشند. البته باید در نظر داشت که فعلا چه این دارو و چه دیگر داروهایی که برای مقابله با کرونا مطرح شده اند، در مرحله تست قرار دارند و هیچ یک درمان قطعی کرونا نیستند، اما در صورتی که هر دارویی تایید نهایی را بگیرد، چه برای تولید و چه برای واردات مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: امروز در کشور ظرفیت بسیار بالایی برای تولید نیازهای بهداشتی و درمانی کشور وجود دارد و در هفته های گذشته بسیاری از شرکت های داخلی درخواست مجوز جدید به وزارت بهداشت داده اند که چه در حوزه تجهیزات پیشگیری و چه در درمان و مقابله با این ویروس ظرفیت خود را فعال کنند. از این رو در کنار تامین نیازهای داخلی، می توان انتظار داشت که صادرات این محصولات نیز در دستور کار قرار گیرد.

با تایید سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از داروی رمدسیویر برای برخی بیماران کرونایی آغاز شده و برخی محققان انتظار دارند که این دارو بتواند بر روی برخی بیماران نتیجه ای مثبت داشته باشد.

با وجود گذشته بیش از چهار ماه از آغاز شیوع ویروس کرونای جدید، هنوز هیچ یک از کشورها به واکسن یا داروی قطعی کرونا دست نیافته اند.

با وجود درخواست بسیاری از مقامات کشورها و حتی تعدادی از مقام های سیاسی آمریکا، دولت ترامپ در دوره شیوع کرونا نیز مجوز لغو یا کاهش تحریم های ایران را صادر نکرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران