جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519391 تاریخ : 1399/06/23-15:26:33
,6,
هدف گذاری برای تولید و عرضه یک میلیون دستگاه خودرو تا پایان امسال

معاون وزیر صنعت:

هدف گذاری برای تولید و عرضه یک میلیون دستگاه خودرو تا پایان امسال

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: که با احتساب 342 هزار دستگاه خودرویی که از ابتدای امسال تحویل متقاضیان شده، 150 هزار دستگاه خودرویی که در قالب فروش فوق العاده عرضه می شود و همچنین برنامه 60 درصد تحویل تعهدات معوق، به طور قطع برنامه تولید و عرضه یک میلیون دستگاه خودرو در سال 99 محقق می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیارکی با اشاره به برنامه فروش فوق العاده خودرو با تحویل یک الی سه ماهه، افزود: شرکت های ایران خودرو و سایپا 150 هزار دستگاه خودرو را به صورت فروش فوق العاده در نیمه دوم امسال در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

وی گفت: مجموع تعهدات شرکت های بزرگ خودروسازی کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد کاهش نشان می دهد.

صادقی نیارکی اضافه کرد: تعهدات معوق شرکت های ایران خودرو و سایپا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل 75 درصد کاهش داشته است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت ادامه داد: کل تعهدات معوق این دو شرکت 108 هزار دستگاه است، در حالی که سال گذشته در همین زمان 447 هزار دستگاه خودرو معوق وجود داشت.

صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: این آمار نشان دهنده آن است که امسال موضوع تحویل به موقع خودروهای معوق مدیریت شده و دو شرکت ایران خودرو و سایپا، مکلفند 60 درصد تولیدات روزانه خود را به تعهدات معوق اختصاص دهند و 40 درصد باقی مانده نیز تا پایان سال به فروش فوق العاده اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: فروش فوق العاده تا پایان سال با تحویل یک تا سه ماه انجام می شود که در مجموع شامل 150 هزار دستگاه خودروی تولید شده توسط دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور است.

این مقام مسوول افزود: بطور متوسط ماهانه 25 هزار دستگاه خودرو به طور منظم توسط این دو شرکت در قالب فروش فوق العاده عرضه خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران