در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520006 تاریخ : 1399/07/01-16:58:28
,25,
هدفگذاری 500 میلیون دلاری برای بومی سازی بخش معدن

معاون وزیر صنعت خبرداد:

هدفگذاری 500 میلیون دلاری برای بومی سازی بخش معدن

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: برای امسال، 500 میلیون دلار بومی سازی در بخش معدن و صنایع معدنی هدفگذاری شده است و ایمیدرو هم توجه و تمرکز خود را به حفظ منابع انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی معطوف کرده پس از آن حفظ ماشین آلات معدنی کشور مورد توجه قرار دارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور امروز در مراسم افتتاح "پروژه بومی سازی و ساخت شبیه ساز رانندگی دامپتراک" افزود: امروز با بومی سازی و ساخت شبیه ساز رانندگی دامپتراک، شاهد یک موفقیت علمی در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم.

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: به دنبال صفر کردن حوادث ناشی از اقدامات غیر ایمن در معادن و صنایع معدنی با توسعه آموزش، مهارت و استفاده از روش های نوین آموزشی هستیم.

وی اضافه کرد: ورود شبیه ساز رانندگی دامپتراک به معادن، جامعه معدنی را وارد مرحله جدیدی می کند و این موفقیتی برای جامعه معدنی کشور، دانشگاه های کشور بخش خصوصی انجام دهنده پروژه و همکاران ایمیدرو محسوب می شود.

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ساخت شبیه ساز رانندگی دامپتراک، موضوع کوچکی به نظر می رسد، اما بخش قابل توجهی از حوادث معادن روباز مربوط به حوادث ترافیکی است.

وی، تصریح کرد: ساخت و استفاده از این دستگاه در معادن، سبب کاهش هزینه های مربوط به تلفات انسانی در بخش مربوطه خواهیم شد و ضریب تکرار و شدت حوادث به حداقل می رسد.

غریب پور گفت: اجرای این پروژه، به عنوان افتخارات دانشگاه خواجه نصیر محسوب می شود و این دانشگاه در بخش های دیگر خودرو سواری و اتوبوس نیز اقدامی مشابه را اجرا کرده است. امروز با رییس دانشگاه خواجه نصیر توافق شد تا تفاهم نامه همکاری در زمینه های مهندسی مواد و مکانیک امضا کنیم.

وی اضافه کرد: امسال در فولاد قائنات ( خراسان جنوبی)، تجهیزات بسیار مهمی بومی سازی شده که اطلاع رسانی خواهد شد.

غریب پور با اشاره به اینکه توجه به سلامت کارکنان و منابع انسانی در اولویت برنامه های ایمیدرو قرار دارد،گفت: باوجود افزایش 30 درصدی تولید بخش معدن و صنایع معدنی در سال 98، حوادث معدنی رشد بسیار پایینی (کمتر از پنج درصد) داشت.

وی اضافه کرد: ایمیدرو توجه و تمرکز خود را به حفظ منابع انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی معطوف کرده پس از آن حفظ ماشین آلات معدنی کشور توجه دارد.

به گفته رییس هیات عامل ایمیدرو، اکنون در سیمان، مس، فولاد آلومینیوم و اغلب محصولات این حوزه مازاد تولید داریم و اقدام به صادرات می کنیم.

اجرای پروژه برای ارتقای بهره وری

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان به دنبال افزایش تولید نیست، بلکه درصدد کیفی سازی تولید است و در کنار تولید، ارتقای بهره وری در برنامه ایمیدرو قرار دارد و اکنون با دانشگاه امیرکبیر در زمینه بهره وری پروژه اجرا می کنیم.

وی تاکید کرد: به دنبال نوآوری در بخش های اکتشاف، استخراج و فرآوری هستیم و تامین ماشین آلات معدنی از دیگر اولویت های ایمیدرو است و اکنون با شرکت هپکو و یک شرکت خودروساز برای ساخت دامپتراک 35 و 120 تنی مذاکره در حال انجام است که چنانچه به نتیجه برسد، نقش بسیار مهمی در تامین ماشین آلات معدنی خواهد داشت.

بنا به این گزارش، شبیه ساز رانندگی دامپتراک با مشارکت سه جانبه سه بخش دولتی، دانشگاهی و خصوصی انجام شد.

دو دستگاه شبیه ساز توسط دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با حمایت های مشترک ایمیدرو (با همکاری مجتمع سنگ آهن سنگان و پیمانکاران آن شامل کنسرسیوم اپال کانی و آسفالت طوس) و شرکت صنعتی معدنی گل گهر (و آرمان گهر سیرجان پیمانکار آن)، برای نخستین بار در کشور بومی سازی و ساخته شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران