در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518414 تاریخ : 1399/06/05-09:16:41
,5,
هدفگذاری برای آبرسانی پایدار به 10 میلیون و 500 هزار روستایی

معاون وزیر نیرو اعلام کرد:

هدفگذاری برای آبرسانی پایدار به 10 میلیون و 500 هزار روستایی

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از صفحه های اجتماعی نوشت: در حال حاضر 8.7 میلیون نفر در روستاها آب پایدار دارند، اما هدف این دولت آبرسانی پایدار به 10 میلیون و 500 هزار نفر از جمعیت روستایی کشور است که دستیابی به آن دور از انتظار نیست.

به گزارش بانک و صنعت، قاسم تقی زاده خامسی روز چهارشنبه با انتشار ویدیویی از تلاش برای آبرسانی به روستاها در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تامین آب شرب روستایی به لحاظ پراکندگی یکی از چالش های مهم کشور است.

وی ادامه داد: حدود 900 هزار نفر در روستاها و در ابتدای این دولت به آب پایدار دسترسی داشته اند، آب پایدار به معنی اینکه هر کسی در منزل خوداز طریق لوله کشی دسترسی به آب آشامیدنی سالم داشته باشد.

معاون وزیر نیرو افزود: در حال حاضر 8.7 میلیون نفر در روستاها آب پایدار دارند و هر هفته به 30 روستا آبرسانی شده است.

تقی زاده خامسی نوشت: هدف این دولت 10.5 میلیون نفر است که رسیدن به آن دور از انتظار نیست، اما هنوز نیمی از روستاهای ایران به آب شرب پایدار دسترسی ندارند هرچند اغلب به طرق مختلف آب شرب برای آنها تامین می شود.

وی ادامه داد: اگر دولت بعدی با همین راندمان آبرسانی به روستاها را ادامه دهد، این پروژه کامل خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران