زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489984 تاریخ : 1398/06/04-11:25:29
,25,22,
نیمی از طلای کشور در کردستان تولید می شود/ وصول بیش از 42 میلیارد تومان حقوق دولتی معادن

نیمی از طلای کشور در کردستان تولید می شود/ وصول بیش از 42 میلیارد تومان حقوق دولتی معادن

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه هم اکنون 50 درصد طلای کشور در کردستان تولید می شود و استان در بخش سنگ آهن رتبه پنجم کشوری را به خود اختصاص داده است، افزود: در سال گذشته چهار پهنه در سطح استان برای مطالعات نوین اکتشافی مشخص شد که سه پهنه آن به اتمام رسیده و مطالعات پهنه دیواندره نیز به زودی آغاز می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد دره وزمی گفت: یکی از ظرفیت های خوب کردستان معادن آن است که از تنوع چشمگیری برخوردار است و اهمیت استان در بخش معدن نیز به همین تنوع مواد معدنی بر می گردد. 

وی معادن دارای پروانه بهره برداری استان را 403 معدن ذکر کرد واظهار داشت: 644 میلیون تن ذخیره معادن کردستان است ودرحال حاضر 149 معدن فعال و مابقی غیر فعال هستند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان تنوع معدنی را خصوصیت ویژه معادن استان دانست و افزود: بیشترین حجم معادن پلی متال در سقز، بیجار و قروه و بیشترین معادن سنندج مربوط به سنگ لاشه است و دیواندره و کامیاران نیز به نسبت دارای تنوع مواد معدنی هستند.

دره وزمی محدوده معادن استان را در کل 447 کیلومتر مربع از مساحت استان وسینه کار معادن را پنج صدم درصد ذکر کرد وافزود: 17 گواهی کشف صادر شده که با احتساب این گواهی کشف ها ذخایر معدنی استان 40 میلیون تن افزایش می یابد. 

وی بزرگترین آفت معادن کردستان را خام فروشی دانست وعنوان کرد: خوشبختانه در چند سال گذشته هم معدن داران و هم سیاست های دولت به سمت جلوگیری از خام فروشی وفرآوری رفته است.

در وزمی در ادامه به وصول حقوق دولتی قابل وصول از معادن استان نیز اشاره کرد وگفت: در سال 92 چهار ونیم میلیارد تومان و در سال گذشته بیش از 42 میلیارد تومان حقوق دولتی وصول شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 164
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران