در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512066 تاریخ : 1399/02/13-16:41:26
,17,
نیاز 500 هزار میلیارد تومانی صنعت به سرمایه در گردش

معاون وزیر صنعت اعلام کرد:

نیاز 500 هزار میلیارد تومانی صنعت به سرمایه در گردش

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت های بزرگ از ظرفیت های جدید بویژه بازار سرمایه برای تأمین مالی خود استفاده کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی گفت: سوق دادن شرکت های تولیدی به استفاده از ابزارهای نوین مالی یکی از مهمترین سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

وی با یادآوری اینکه در سال 99 سرمایه در گردش مورد نیاز بخش صنعت حدود 500 هزار میلیارد تومان برآورد شده است، تصریح کرد: برای میزان سرمایه گذاری ثابت نیز حدود 85 هزار میلیارد تومان نیاز این بخش خواهد بود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: البته این حجم منابع مالی در سیستم بانکی قابل تأمین نیست، لذا ما از شرکت های بزرگ درخواست کرده ایم از ظرفیت های جدید خصوصاً بازار سرمایه برای تأمین مالی خود اقدام کنند.

زرندی بیان کرد: در سال گذشته دفتری مستقل در ساختار وزارت صمت با عنوان دفتر سرمایه گذاری و تأمین منابع مالی ایجاد شد تا شرکت های تولیدی را به سوی استفاده از ابزارهای جدید مالی سوق دهد.

وی در خصوص ورود شرکتها به بورس کالا نیز گفت: در سال گذشته 5 شرکت بخش تولید در بورس و 11 شرکت در فرابورس و 5 محصول در بورس کالا وارد شده، اما مجموع 21 شرکت و محصول نشان می دهد هنوز ظرفیت خالی زیادی در این میسر وجود دارد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه در سال گذشته در مجموع بیش از 2200 میلیارد تومان از ابزارهایی مثل اوراق بدهی، لیزینگ،سکوک و گام در بخش تولید استفاده شده است، گفت: باید در این موضوع، تغییر نگاه بین فعالان صنعتی و معدنی و همچنین متولیان امر صورت گیرد.

زرندی تصریح کرد: در تلاش هستیم موانعی که در این زمینه وجود دارد، تسهیل شود تا روند استفاده شرکت های تولیدی از این ابزارها سرعت گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران