در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520327 تاریخ : 1399/07/07-14:18:12
,10025,
نیاز جدی صنعت بیمه به نتایج مطالعات پژوهشکده بیمه

دکتر سلیمانی در نشست هیات امنای پژوهشکده بیمه:

نیاز جدی صنعت بیمه به نتایج مطالعات پژوهشکده بیمه

دکتر سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی و رئیس هیات امنای پژوهشکده بیمه در هجدهمین نشست هیات امنای این پژوهشکده با تأکید بر لزوم تحقق ضریب نفوذ 7 درصدی برای بیمه های زندگی تا پایان برنامه ششم، از پژوهشکده بیمه خواست به پژوهش در این مقوله توجه ویژه ای داشته باشد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه، رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به کمبود کارشناس رسمی اکچوئری مورد تأیید بیمه مرکزی، برگزاری دوره های آموزشی و پرورش نیروهای متخصص در این زمینه را از وظایف پژوهشکده بیمه دانست.
وی با اشاره به لزوم توجه به بحث بهره وری اقتصادی و تجمع ریسک ناشی از تحریم در داخل کشور بر نقش پررنگ بازار سرمایه در این حوزه و ضرورت پرداختن به موضوعات مهم اقتصادی مرتبط با بیمه توسط پژوهشکده بیمه تأکید کرد.
دکتر سلیمانی تصریح کرد : پژوهشکده بیمه در بخش ارتباط با صنعت باید از قالب امضای تفاهمنامه فراتر رفته و ارائه خدمات تحقیقاتی و مشاورهای به صنعت بیمه که به شدت نیازمند آن است را در دستور کار خود قرار دهد و گزارش این همکاریها را اعلام نماید.
رئیس هیات امنای پژوهشکده بیمه ضمن تأکید بر لزوم توجه به آموزش مدیران و کارشناسان در شرکتهای بیمه و بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: علی رغم وجود تحریمها و شرایط ناشی از پاندمی کرونا امکان بهره مندی از دانش اساتید خارجی به صورت مجازی وجود دارد و این موضوع به صورت جدی باید دنبال شود.
دکتر سلیمانی در پایان سخنان خود با اشاره به ضرورت ارتقای فناوری اطلاعات در صنعت بیمه گفت: با وجود رتبه برتر سامانه سنهاب در کشور، استفاده از فناوری اطلاعات در صنعت بیمه در حد مورد قبول نیست و مردم کماکان مایل به استفاده از شیوه های سنتی در حوزههای درمان و شخص ثالث هستند.
در این نشست همچنین دکتر کردبچه رئیس پژوهشکده بیمه گزارش عملکرد پژوهشکده در سال 1398 را ارائه نمود.
وی بازنگری ساختار پژوهشکده برای پاسخ گویی به نیازهای روز صنعت بیمه از جمله دفتر ارتباط با صنعت و تشکیل میزهای تخصصی ، تقویت نهادهای موجود، بازمهندسی فرایندها، ارتقا منابع مالی و منابع انسانی را از جمله اقدامات پژوهشکده بیمه در سال گذشته برشمرد.
در این جلسه همچنین فعالیت ها و پژوهش های مهم پژوهشکده در سال 1398 معرفی شد و در پایان این نشست گزارش عملکرد و صورت های مالی پژوهشکده بیمه در سال گذشته به تصویب هیات امنا رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 178
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران