صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518942 تاریخ : 1399/06/15-15:46:33
,17,
نیاز به برنامه ریزی بلند مدت در صنعت ساخت و ساز کشور

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران عنوان کرد:

نیاز به برنامه ریزی بلند مدت در صنعت ساخت و ساز کشور

یک مقام مسئول، گفت: بهره بردن از تمامی ظرفیت های مدل سازی اطلاعات ساخت، نیازمند تهیه یک استراتژی مدون و ترسیم چشم اندازبلند مدت در صنعت ساخت و ساز کشور است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، مسعود شفیعی با بیان اینکه مدل سازی اطلاعات ساخت، امروزه جزئی جدایی ناپذیر در صنعت ساخت و ساز بوده و از الزامات اسناد بالادستی توسعه این صنعت در کشورهای توسعه یافته است، گفت: برهمین اساس به منظور بهره بردن از تمامی ظرفیت های مدل سازی اطلاعات ساخت، نیاز به فراهم نمودن زیرساخت های پیاده سازی در مقیاس های کلان وجود دارد که این مهم نیازمند تهیه یک استراتژی مدون و ترسیم چشم اندازبلند مدت در صنعت ساخت و ساز کشور است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اضافه کرد: جایگاه دولت در کشور به خصوص در حوزه های هدایت، نظارت، کنترل، تشخیص و درک صحیح از فواید و ضرورت های پیاده سازی و بکارگیری مدل سازی اطلاعات ساخت توسط بخش دولتی به عنوان رکن اجرایی کشور، اهمیت بسزایی دارد.

وی افزود: بنابراین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به عنوان بخشی از بدنه دولت این توانایی را دارد تا در راستای ایفای نقش هدایت گری خود، دراین بخش تحولات اساسی ایجاد کند.

شفیعی در ادامه خاطرنشان کرد: بدیهی است تهیه سند چشم انداز و برنامه بلندمدت پیاده سازی مدل سازی اطلاعات ساخت BIM گامی مهم از سلسله اقداماتی است که متعاقباً در روند تدوین استانداردهای اجرای مدل سازی اطلاعات ساخت و سایر اسناد و برنامه های لازم، تأثیرگذار خواهد بود. بدین ترتیب می توان انتظار داشت که پیش از الزامی شدن استفاده از این ابزار در پروژه های عمرانی و در صنعت ساخت و ساز، بستر تعاملی مناسب برای بهره گیری از آن توسط ذی نفعان مختلف فراهم آمده باشد.

لازم به ذکر است، سند چشم اندازه BIM به عنوان سند بالادستی پیاده سازی مدل سازی اطلاعات ساخت در پروژه های عمرانی استان تهران استفاده خواهد شد. این سند راهنمای مراحل مختلف پیاده سازی مدل سازی اطلاعات ساخت BIM در حوزه های مختلف پروژه های عمرانی خواهد بود.

گفتنی است این سند برنامه های کلان آماده سازی و هدف گذاری پیاده سازی BIM (مدل سازی اطلاعات ساخت) در حوزه های مختلف را با توجه به نیازمندی ها و پتانسیل های شناسایی شده در سازمان های مجری پروژه که درگیر در روند پیاده سازی BIM هستند در چرخه حیات پروژه (دوره ساخت تا بهره برداری) تعیین می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران