صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520127 تاریخ : 1399/07/05-10:36:33
,7,
نوسان بیشتر قیمت طلای جهانی در پیش است

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز پیش بینی شد

نوسان بیشتر قیمت طلای جهانی در پیش است

جدیدترین نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد سرمایه گذاران نباید انتظار داشته باشند افزایش نوسان در بازار طلا به این زودی به پایان برسد.

به گزارش بانک و صنعت، افشین نوابی، مدیر معاملات گروه ام کی اس سوییس به کیتکونیوز گفت: به حدی ابهامات و نوسان وجود دارد که بازار برای مدتی آشفته خواهد بود. وی نه تنها در خصوص روند قیمت طلا نظر خنثی دارد بلکه در حاشیه بازار نشسته و منتظر خواهد شد تا روند واضحتری شکل بگیرد.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته جاری از کارشناس وال استریت 16 نفر شرکت کردند که از میان آنها شش نفر معادل 38 درصد به افزایش قیمت طلا و پنج نفر معادل 31 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و به همین تعداد نظر خنثی داشتند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران نظرات اندکی واضحتر بود. در این نظرسنجی 2391 نفر شرکت کردند که از میان آنها، 1207 نفر معادل 50 درصد به افزایش قیمت طلا و 822 نفر معادل 34 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و 362 نفر معادل 15 درصد نظر خنثی داشتند.

حضور در نظرسنجی سرمایه گذاران به بالاترین رکورد از ژوییه رسید و در این بین، خوش بینی به افزایش قیمت طلا به پایینترین حد از ابتدای سال 2020 تاکنون نزول کرد.

این تغییر جو در پی ریزش قابل توجهی قیمت طلا در هفته جاری روی داد که به پایین 1900 دلار سقوط کرد و یک سطح حمایتی کوتاه مدت مهم دیگر را شکست.

در نظرسنجی هفته گذشته، نیمی از کارشناسان وال استریت افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند در حالی که اکثر سرمایه گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا ابراز خوش بینی کرده بودند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا 10 دلار و 60 سنت معادل 0.6 درصد کاهش یافت و در 1866 دلار و 30 سنت بسته شد و برای کل هفته حدود 100 دلار معادل 4.9 درصد کاهش داشت که بزرگترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به 13 مارس بود.

با وجود این ریزش قیمت، همچنان خوش بینی به درخشش طلا در میان تحلیلگران وجود دارد. کارستن فریتچ، تحلیلگر فلزات ارزشمند در کومرس بانک اظهار کرد که این تکانه در بازار طلا مایه تعجب بزرگی نبود با این حال اندکی بیش از حد بود. فضا برای طلا و نقره همچنان مثبت است و طی چند ماه اخیر هیچ تغییری روی نداده است.

برای بسیاری از تحلیلگران، دلار آمریکا عامل کلیدی خواهد بود که برای ارزیابی میزان کاهش قیمت طلا باید زیر نظر گرفت.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "SIA ولث منیجمنت" روند قیمت طلا در کوتاه مدت را کاهشی پیش بینی کرد زیرا از نظر وی، دلار آمریکا همچنان فضا برای صعود بیشتر دارد. وی به کیتکونیوز گفت: دلار آمریکا روی همه بازارها تاثیر گذاشته و طلا هم از این نظر مستثنی نیست. تصور می کنم پیش از این که سرمایه گذاران به بازار برگردند ما باید یک لرزه دیگر را در بازار طلا مشاهده کنیم.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار کرد وی توجه دقیقی به دلار آمریکا خواهد داشت زیرا به نظر می رسد که دلار همچنان پتانسیل صعود بیشتری دارد و بنابراین، روند کاهشی طلا هنوز به پایان نرسیده است. با این حال اصلاح قیمت طلا ممکن است با توجه به ابهامات رو به رشد در آستانه انتخابات آمریکا و تقاضا برای خرید طلا به عنوان دارایی امن محدود شود.

اگرچه ابهاماتی درباره روند قیمت طلا در هفته جاری وجود دارد اما برخی از تحلیلگران منتظرند ببینند آیا طلا حمایت در سطح کلیدی جدید 1850 دلار را حفظ خواهد کرد.

پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکو متالز اظهار کرد: به نظاره بازارهای سهام خواهد نشست تا روند قیمت طلا را ارزیابی کند. وی در ادامه افزود: آشفتگی فزاینده بازار و نگرانی از موج دوم شیوع ویروس کرونا سرمایه گذاران را از بازارهای طلا و سهام خارج کرده و متقاضی نقدینگی کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران