همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 349018 تاریخ : 1397/02/27-12:15:21
,5,17,
نوسانات نرخ ارز تاثیر گذار بر تولید داخل

نوسانات نرخ ارز تاثیر گذار بر تولید داخل

برخی از مواد اولیه تشکیل دهنده کالاهای داخلی به صورت وارداتی از کشورهای دیگر با نرخ روز حساب می‌شود.

بانک و صنعت، حامد تقی‌خانی مدیر عامل شرکت تقی‌خانی در خصوص شرکت در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز پالایش و پتروشیمی گفت: این شرکت 10 سال است که به صورت مداوم در نمایشگاه‌های مانند نمایشگاه های مرتبط با تجهیزات ایمنی، نمایشگاه HSE حضور دارد اما امسال بیست و سومین نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی پتانسیل و فایده بیشتری نسبت به نمایشگاه‌های دیگر هم سطح خود داشته و بسیار راضی بوده‌ایم. 

 

حامد تقی خانی

 شرکت تقی خانی در تولید تجهیزات فردی و تجهیزات ترافیکی ، سابقه 17 ساله دارد


تقی‌خانی در ادامه گفت: نوسانات نرخ ارز بر تولید داخل تاثیر گذار است، زیرا برخی از مواد اولیه تشکیل دهنده کالاهای داخلی به صورت وارداتی از کشورهای دیگر با نرخ روز حساب می‌شود و به خاطر مشکلاتی که روی یکسان سازی نرخ ارز وجود دارد بعضی از شرکت‌های وارد کننده حاضر نیستند به نرخ ارز مبادله‌ای و دولتی کالای خود را بفروشند و ارز را به نرخ 4200 تومان از دولت می خرند. 

وی افزود: اما در موقع واردات کالا به نرخ آزاد حساب و می‌فروشند و این امر باعث می‌شود قیمت تمام شده کالا بیش‌تر از قیمت واقعی آن باشد و هر زمان که ما برای خرید اقدام می‌کنیم با قیمت جدیدی مواجه می شویم و ما هم مجبوریم قیمت ها را بالا تر ببریم که این امر باعث می‌شود روی فروش ما تاثیر گذار باشد و سود ما کمتر شود.

تقی‌خانی در خصوص بازاریابی در بیست و سمین نمایشگاه بین المللی نفت گفت: بازاریابی بسیار خوب بوده است. 

وی ادامه داد: بازاریابی این شرکت به دو شکل انجام می‌گردد. در شکل اول خود شرکت به صورت انفرادی بازاریابی می‌کند و در شکل دوم از طریق شرکت‌های تبلیغاتی، بازاریابی انجام می‌شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 218
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران