سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 316447 تاریخ : 1396/12/13-12:58:30
,11,17,
نوسانات ارز تاثیری بر بازارهای موازی نداشته است

بدری پاسخ داد:

نوسانات ارز تاثیری بر بازارهای موازی نداشته است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، توضیحاتی پیرامون حباب نرخ مسکن در ماه های اخیر ارائه کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، صدیف بدری با اشاره  به رشد بی سابقه نرخ مسکن در کشور، گفت: گرانی سرمام آور مسکن در کشور بیش از توان مالی مردم و حتی نرخ تورم بوده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گرانی مسکن در سال های اخیر بی سابقه بوده است، افزود: تورم در بخش مسکن بیش از نرخ مورد تصور بوده و دادو ستدها در این بخش را با مشکل مواجه کرده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت به ویژه مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید با برنامه مداری گرانی مسکن را مهار کنند، تصریح کرد: در حال حاضر گرانی مسکن و اجاره بها با درآمدهای ناچیز مردم همخوانی ندارد.

اخطار به وزیر در خصوص گرانی بی سابقه مسکن

وی با اشاره به برگزاری نشستی در کمیسیون عمران مجلس در خصوص وضعیت بازار مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی، گفت: پیش بینی نمایندگان از وضعیت بازار گرانی های بی سابقه بوده و اخطار جدی در این باره به وزیر داده شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه به زودی نشست دیگری در کمیسیون عمران مجلس برای ساماندهی بازار مسکن برگزار خواهد شد، افزود: متاسفانه وضعیت فعلی بازار مسکن در حال حاضر متاثر از بازار نابه سامانی ارز بوده و تغییرات بسیاری پیدا کرده است.

بدری با تاکید بر اینکه همزمان با کاهش نرخ ارز بازار مسکن با نزول قیمت ها مواجه نشد، تصریح کرد: عدم کاهش نرخ مسکن همسو با قیمت ارز نشان می دهد که مدیریت درستی در بازار حاکم نیست.

حباب نرخ مسکن به بزرگ ترین حالت خود رسیده است

وی ادامه داد: مسکن به قدری گران شده و حباب نرخ ها در بازار بزرگ شده که با کاهش اندک میزان قیمت خیال ارزانی مسکن به سر می زند در صورتی که این گونه نیست.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه میزان کاهش نرخ ارز زیاد نبوده و تاثیر چندانی در بازارهای موازی نداشته است، گفت: متاسفانه آمارهای ضدو نقیض در خصوص وضعیت فعلی بازار مسکن خود عاملی بر تنش قیمتی در این بازار است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 221
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه