صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520198 تاریخ : 1399/07/05-17:34:07
,8,
نقش کلیدی بازارگردان ها در مدیریت هیجان بازار سرمایه

معاون حقوقی سازمان بورس تبیین کرد؛

نقش کلیدی بازارگردان ها در مدیریت هیجان بازار سرمایه

سازمان بورس و اوراق بهادار به تازگی بر ضرورت تقویت صندوق های بازارگردان تاکید کرده و شرکت هایی را که در بازار سرمایه حضور دارند، ملزم کرد که حداقل یک بازارگردان داشته باشند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران؛ جعفر جمالی، معاون حقوقی سازمان بورس با بیان اینکه نهاد ناظر برای تقویت نهاد بازارگردانی از تمام ابزارها استفاده خواهد کرد، گفت: نهاد بازارگردانی یکی از کلیدی و ضروری ترین نهادهای مالی موثر در بازارهای سرمایه معتبر و پیشرو است، این نهاد در نقدشوندگی و مدیریت هیجان و نوسان بازار نقش اساسی داشته و به عنوان یکی از انواع نهادهای مالی موضوع قانون بازار اوراق بهادار مصوب سال 1384 محسوب و عملیات و اقدام های آن تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار است.

وی تصریح کرد: وجود بازارگردان به ازاء هر ورقه بهادار در بازار سرمایه امری ضروری و از مکانسیم های بازار سرمایه بوده و مطابق با مفاد دستورالعمل های پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، ناشران اوراق بهادار ملزم به داشتن حداقل یک بازارگردان هستند.

جمالی توضیح داد: این الزام علاوه بر اینکه به عنوان یکی از شرایط متقاضیان پذیرش در بورس مربوطه لحاظ شده، یکی از حلقه های مهم برای تکمیل اثربخشی و ارائه خدمات در بازار سرمایه محسوب می شود.

معاون حقوقی سازمان بورس خاطرنشان ساخت: سازمان بورس و اوراق بهادار به شکل جدی بر این الزامات نظارت و رصد داشته و برای تقویت نهاد بازارگردانی از تمامی ابزارها استفاده خواهد کرد.

وی تاکید کرد: ناشران و سهامداران عمده ای که بر خلاف مقررات ظرف مهلت مقرر، برای معرفی بازارگردان اقدام نکنند، مرتکب تخلف انضباطی شده و با برخورد جدی سازمان بورس روبرو خواهند شد؛ همچنین بازارگردانان معرفی شده چنانچه از مقررات و تکالیف محوله تخطی کنند، متناسب با اقدام های خلاف مقررات به مجازات های مربوطه از جمله لغو مجوز فعالیت محکوم خواهند شد.

جمالی افزود: بدیهی است چنانچه اقدامات یاد شده واجد وصف مجرمانه باشند، مرتکبین به مراجع قضایی معرفی شده و سازمان بورس و اوراق بهادار مراتب را تا حصول نتیجه و اجرای آرای قضایی صادره پیگیری خواهد کرد.

معاون حقوقی سازمان بورس تاکید کرد: لازم است همه ناشران اوراق بهادار پذیرفته شده یا در حال پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، نسبت به اجرای این مقررات اهتمام کافی داشته باشند و همچنین بازارگردانان نیز به عنوان یکی از ارکان مهم هماهنگی و تنظیم سفارش های خرید و فروش در ایفای نقش خود جدیت داشته و به شکل حرفه ای به فعالیت بپردازند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران