صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519103 تاریخ : 1399/06/18-09:33:42
,11,10033,
نقش مؤثر قرارگاه سازندگی خاتم  در کنار سازمان محیط زیست برای احیای دریاچه ارومیه

نقش مؤثر قرارگاه سازندگی خاتم در کنار سازمان محیط زیست برای احیای دریاچه ارومیه

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ضمن اشاره به دغدغه این مجموعه در خصوص مسائل زیست محیطی کشور گفت: با بحرانی شدن وضعیت دریاچه ارومیه، قرارگاه نقش بسیار مؤثر و فعالی را در طرح احیای این دریاچه ایفا کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه به عنوان مهم ترین و باارزش ترین اکوسیستم های آبی ایران و جهان به شمار می آید اظهار داشت: طرح احیای دریاچه ارومیه در سه فاز برنامه ریزی شده است که با تکمیل آن سالانه حدود یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد می شود.

وی افزود: بخش مهمی از این میزان آب با استفاده از توانمندی منحصر به فرد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در حوزه تونل سازی (مکانیزه) و با اجرای تونل کانی سیب به طول 36 کیلومتر تأمین می شود.

دکتر محمد ضمن تشکر از همکاری وزارت نیرو و سازمان محیط زیست در اجرای این پروژه گفت: سرعت عمل در احیای دریاچه ارومیه از پیامدهای ناگوار کاهش سطح آب آن جلوگیری خواهد کرد و تکمیل این پروژه نقش مهمی در افزایش تدریجی سطح آب دریاچه تا تراز اکولوژیک 1274 دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) خاطرنشان کرد: قرارگاه نقش بسیار کلیدی و مؤثری در احداث زیرساخت های مدیریت منابع آب کشور دارد به گونه ای در حال حاضر در حدود 50 درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور به میزان 23 میلیارد مترمکعب که شامل 62 سد می­باشد توسط این مجموعه تکمیل و یا در حال ساخت می باشد.

وی اظهار داشت: احداث 6400 کیلومتر خطوط انتقال آب با لوله، 390 کیلومتر تونل انتقال آب مکانیزه و 731 کیلومتر کانال انتقال آب از دیگر فعالیت های قرارگاه در این حوزه استراتژیک می­باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران