تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311451 تاریخ : 1396/09/27-10:49:29
,13,
نقش سیاست گذاری و نظارتی دولت در تولید محصولات ارگانیک

نقش سیاست گذاری و نظارتی دولت در تولید محصولات ارگانیک

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت اعتمادسازی عمومی در معرفی محصولات ارگانیک در کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛  محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در دومین نشست شورای راهبری توسعه کشاورزی ارگانیک اظهار کرد: اساس تولید محصولات ارگانیک اقتصادی است و دولت با برندسازی و نظام نظارت کارآمد می‌تواند در اعتمادسازی در تولید محصولات ارگانیک کمک کند.

وی افزود: با فرهنگ‌سازی مناسب و ایجاد اعتماد می‌توان از هرگونه تقلب‌ جلوگیری کرد.
حجتی با تاکید بر تهیه نظام پایش تولید محصولات ارگانیک در کشور، بیان کرد: حضور عملیاتی و فیزیکی در فرآیندها، کار دولت نیست و دولت باید در سیاستگذاری‌ها و حمایت عمومی بر چگونگی پایش محصولات ارگانیک نظارت داشته باشد.
وی با تاکید بر یکپارچکی تولید محصولات ارگانیک در سطح ملی افزود: نظارت بر انسجام، یکپارچگی و رعایت استانداردهای لازم در نظام‌های تولید، عرضه و مصرف تولید محصولات ارگانیک در کشور بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است که باید با همکاری و مشارکت مردم این نظام‌ها به طور مستمر و دقیق انجام گیرد.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به گستردگی و بالا بودن ظرفیت عرصه‌های مرتعی در کشور گفت: بستر لازم برای افزایش ظرفیت تولید محصولات ارگانیک در عرصه‌های مرتعی طبیعی کشور فراهم بوده، به طوریکه تاحدودی تولید گیاهان دارویی در عرصه‌های مرتعی کشور منبق با تعاریف تولیدات ارگانیک است.
وی در خاتمه یادآور شد: با الگوبرداری از پیشتازان تولید محصولات ارگانیک در اروپا و با اعمال سیاستگذاری‌های مناسب می‌توانیم زمینه حمایت بیشتر از تولید کنندگان و افزایش ظرفیت تولید محصولات ارگانیک را فراهم کنیم.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران