صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520176 تاریخ : 1399/07/05-15:42:20
,10028,10029,
نظارت بر تدفین اجساد مشکوک و قطعی کرونا / گندزدایی منازل بیماران کووید-19

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد

نظارت بر تدفین اجساد مشکوک و قطعی کرونا / گندزدایی منازل بیماران کووید-19

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به اقدامات پرسنل و بازرسان بهداشت محیط در روزهای همه گیری کرونا، گفت:، نظارت بر تدفین بهداشتی اجساد مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا، نظارت بر آزمون های برگزار شده با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش، گندزادایی مراکز و اماکن عمومی و منازل بیماران کووید-19 جهت پیگیری و کنترل بیماری و... از جمله اقدامات این حوزه در طی این مدت همه گیری بیماری بوده است.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر سیما سادات لاری، گفت: بهداشت محیط، راهبرد کلیدی نظام سلامت در مبارزه با همه گیر شدن بیماری ها است و امروز 26 سپتامبر و پنجم مهر ماه مصادف با روز جهانی بهداشت محیط است که این روز را به همه تلاشگران عرصه سلامت و به ویژه همکاران بهداشت محیط تبریک می گویم.

وی افزود: از زمان شیوع بیماری کووید-19 در کشور، همکاران بهداشت محیط در اقصی نقاط کشور، دوشادوش شاغلین نظام سلامت با تلاش بی وقفه و بدون چشمداشت نقش موثری در مدیریت اپیدمی بیماری از خود به نمایش گذاشتند و اقدامات ارزشمند آنها طی ماه های گذشته کمک زیادی به کاهش فشار کاری پرسنل شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور کرده است.

لاری ادامه داد: از مهم ترین اقدامات انجام شده از سوی واحد بهداشت محیط وزارت بهداشت، می توان به تدوین و ابلاغ 116 پروتکل بهداشتی در زمینه اصول فاصله گذاری، گندزدایی محیط، استفاده از ماسک و محلول های ضدعفونی، تهویه هوا و ... جهت مقابله با ویروس کرونا در گام اول و دوم و تشکیل کمیته کشوری بهداشت محیط در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا جهت هماهنگی در برنامه بهسازی محیط های شهری و روستایی، نظارت بر تدفین بهداشتی اجساد مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا، نظارت بر آزمون های برگزار شده با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش، گندزادایی مراکز و اماکن عمومی و منازل بیماران کووید-19 جهت پیگیری و کنترل بیماری و همچنین آموزش متصدیان اصناف برای کنترل بیماری اشاره کرد.

وی گفت: مطمئنا بهترین راه قدرشناسی از زحمات پرسنل نظام سلامت در این ایام سخت و نفس گیر همه گیری بیماری، تقویت و اهتمام لازم در عمل به توصیه های بهداشتی خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 178
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران