از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516843 تاریخ : 1399/05/07-15:58:31
,25,
نصب کوره 140 تنی فولادسازی مجتمع قائنات

مدیرعامل شرکت ملی فولاد:

نصب کوره 140 تنی فولادسازی مجتمع قائنات

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران از نصب موفقیت آمیز کوره اصلی طرح فولادسازی قائنات خبرداد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، امیرحسین نادری با اعلام این خبرافزود: نصب کوره فولادسازی که درمدت دوهفته درقائنات صورت گرفت را می توان یک کار بزرگ فنی ومهندسی قلمداد کرد که با توان متخصصان داخلی به سرانجام رسیده است. وی ابراز امیدواری کرد که پیمانکاران هرچه سریعتر عملیات نصب سایر تجهیزات را نیز به پایان برسانند تا درآینده ای نزدیک این طرح به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در خصوص کوره نصب شده اظهارداشت: این کوره ذوب 140تنی است و برای تولید سالانه 800هزارتن ذوب مورد استفاده قرارخواهد گرفت.
نادری خاطرنشان ساخت: پیمانکاران ومشاوران طرح با توجه به اهمیت این پروژه متعهد شدند تا عقب ماندگی های گذشته را جبران کنند و در یک اقدام جهادی، نصب تجهیزات واحد فولادسازی قائنات را به پایان برسانند.
علی همت، رئیس هیئت مدیره شرکت ملی فولاد ایران نیز اظهارداشت: نصب کوره مدت ها به دلایل مختلف معطل مانده بود و جا دارد که از متخصصان داخلی که این کار بزرگ را به سرانجام رساندند تشکر کنم.
اسحاقی نماینده مردم قائنات نیز طی سخنان کوتاهی اظهارداشت: به نمایندگی ازمردم منطقه ازمدیریت ارشد شرکت ملی فولاد ایران که باجدیت به دنبال اتمام این طرح هستند تشکرو قدردانی می کنم وخرسندم که امروز شاهد نصب یکی ازمهمترین بخش های واحد فولادسازی قائنات هستیم.

فخرآبادی مدیرمجتمع فولادقائنات نیز درخصوص مشخصات فنی وکارکرد کوره نصب شده گفت: کوره قوس الکتریکی نصب شده تامین کننده 140تن مذاب برای واحد ریخته گری بیلت است که انتقال مذاب از کوره به تاندیش ها و ماشین ریخته گری بیلت توسط پاتیل و جرثقیل ذوب صورت می گیرد.
وی همچنین افزود: نقش کوره قوس الکتریکی، آماده سازی مذاب با استفاده ازآهن اسفنجی و قراضه فولادی است که با ایجاد جریان بسیار قدرتمند الکتریسیته وانرژی گرمایی بالا،عملیات تهیه مذاب اولیه را انجام می دهد و پس از فراوری مذاب و مراحل کوره پاتیلی، وارد بخش ریخته گری بیلت می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران