سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 452141 تاریخ : 1398/01/10-15:32:50
,8,
نسیم بهاری در تالار شیشه ای

رشد 2.1 درصدی شاخص در معاملات امروز رقم خورد؛

نسیم بهاری در تالار شیشه ای

بورس اوراق بهادار تهران که نخستین هفته کاری خود را با رشد 1.6 درصدی به پایان رسانده بود، امروز هم در میانه تعطیلات نوروزی و در هفته ای نیمه تعطیل، روندی مثبت را در پیش گرفت تا نسیم بهاری در تالار شیشه ای وزیدن بگیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، در حالی که این روزها، بازارهای طلا و ارز در حالت سکون به سر می برند، بازار سرمایه گوی سبقت را ربود و روندی صعودی در پیش گرفت. به طوری که امروز شاخص کل با رشد 3815 واحدی به عدد 185 هزار و 358 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشدی 678 واحدی، به 35 هزار و 84 واحد رسید.شاخص بازار اول هم رشدی 2599 واحدی را به ثبت رساند تا به عدد 138 هزار و 82 واحد برسد. شاخص بازار دوم هم با رشدی 8588 واحدی به 361 هزار و 868 واحد رسید. آیفکس نیز با 55 واحد افزایش به عدد 2413 رسید.

در معاملات امروز سرمایه گذاران دو میلیارد و 50 میلیون سهم به ارزش 6 هزار و 417ملیارد و 915 میلیون سهم را خریداری کردند. این معاملات در 192 هزار و 951 دفعه انجام شد و فولاد مبارکه با 438 واحد، فارس با 256 واحد و ملی مس با 220 واحد افزایش بیشترین نقش را در روند صعودی شاخص داشتند و در آن سوی دیگر پتروشیمی پردیس، صنعتی بهشهر و حفاری شمال به ترتیب با 22، 5 و 5 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را به نام خود ثبت کردند.

در معاملات امروز بازار سهام، شرکت های خودرویی بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند. روند داد و ستد این گروه که  هفته گذشته با رشد همراه بود، ابتدای امروز، با عقب نشینی خریداران آغاز شد اما رفته رفته شاهد تقویت معاملات و بهبود معاملات در این گروه بودیم. در پایان هم، 543 میلیون سهم این گروه به ارزش 834میلیارد ریال به نام خریدارن ثبت شد. شیمیایی ها و فلزات اساسی هم از نظر ارزش معاملات در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

در گروه بانک امروز فضای معاملات نوسانی بود و تک نماد "وبملت" با توجه به اطلاعات منتشره بر روی کدال، مورد توجه بازار قرار گرفت. در سال 96 تراز عملیاتی بانک (7) هزار میلیارد ریال منفی بود  اما بهمن ماه 97 تراز عملیاتی بانکی به مثبت 51 هزار میلیارد ریال رسید.

انتظار تداوم روند صعودی

این روزها قیمت محصولات کامودیتی در بازارهای جهانی سیگنال های مثبتی را به شرکت های کالایی ارسال می کند که همین موضوع  دلیلی بر رشد قیمت سهام این شرکت ها است. امروز هم این شرکت ها بیشترین نقش را در روند صعودی شاخص بازی کردند. در عین حال، عملکرد ماهانه برخی شرکت‌ها نیز مطلوب به نظر می رسد و عامل حمایتی قدرتمندی در روند صعود قیمت سهام به شمار می رود. در کنار این عوامل، سود تقسیمی شرکت ها در مجامع، یکی از مواردی است که می‌تواند برای سرمایه‌گذاران جذاب باشد  و طی ماه‌های آینده به اوج خود می رسد. بر این اساس شرکت‌هایی با نسبت قیمت به درآمد جذاب بر اساس سودآوری 97 و همچنین انتظار تداوم سودآوری در سال 98 می‌تواند در این لیست قرار گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 195
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه