تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311920 تاریخ : 1396/10/02-14:24:43
,5,
نرخ فاینانس چینی ها برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی مناسب است

نرخ فاینانس چینی ها برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی مناسب است

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین گفت: نرخ فاینانس چینی ها برای حضور برای طرح های توسعه ای پتروشیمی ایران از 6 تا 12 درصد است .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین نرخ فاینانس ها برای تامین منابع مالی در صنعت پتروشیمی کشورمان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: این نوع فاینانس ها همانند استانداردهای جهانی و از 6 تا 12 درصد است که برای سرمایه گذاری در صنایع مختلف کشوراز جمله صنعت پتروشیمی مناسب است .

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین اظهار کرد: زمینه های همکاری با چینی ها درصنعت پتروشیمی گسترده است و از سالیان دور این همکاری های مشترک وجود داشته وشرکت های صاحب نام چین در مجتمع ها و طرح های پتروشیمی کشورمان همکاری می کنند.
وی ادامه داد: چین می تواند درتامین ماشین آلات و سرمایه گذاری به صنعت پتروشیمی ایران کمک کند اما باید به این نکته اشاره کرد که در تکنولوژی و دانش فنی ایران از کشور چین پیشرفته تراست .
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران وچین در جذب فاینانس از سوی کشور چین چه شرایطی وجود دارد ، عنوان کرد: بانک مرکزی ایران و بانک مرکزی این کشور تفاهماتی اثر بخش داشته اند و در صورت تصویب پروژه از سوی وزارتخانه های ذیربط، بانک مرکزی 15 درصد تامین ریالی طرح را انجام داده و 85 درصد تامین سرمایه از طرف بانک های چینی و با سرمایه گذاری چین انجام خواهد شد .
وی ادامه داد: دو بانک صنعت و معدن و پارسیان امور اجرایی این نوع از فاینانس ها را برعهده دارند .
عسگراولادی با اشاره به وظایف ذاتی اتاق های مشترک بازرگانی عنوان کرد: شناسایی قوانین و مقررات مرتبط با تجارت و سرمایه‌گذاری کشور خارجی به اعضا و رایزنی و مذاکره با مقامات و نهادهای مرتبط با تجارت در کشور خارجی جهت بهبود شرایط تجارت از جمله وظایف ذاتی اتاق های بازرگانی مشترک است .
به گزارش نیپنا، اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین چندی پیش  با تاکید بر این که اتاق های مشترک بازرگانی میان کشورها بازوی مشورتی برای فعالیت اقتصادی میان کشو‌رها هستند ، گفت :‌اتاق‌های مشترک به طور معمول کار اجرایی انجام نداده و امور مشورتی را در تبادلات و مبادلات تجاری طرفین دو کشور به انجام می رسانند .
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با اشاره به ارتباط گسترده سفرای دو کشور ایران و چین ، افزود: موضوع های مرتبط با تجارت یا سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی توسط کنسولگری های ما در شانگهای و هنگ کنگ،مطرح می شود و اطلاعات و مشتریان محصولات تولیدی یا طرح های سرمایه گذاری را به آنها ارائه می دهیم .
عسگراولادی تصریح کرد:‌ معرفی نهادهای دولتی و خصوصی یا مشترک مرتبط با تجارت کشور خارجی به اعضا از جمله وظایف اتاق های مشترک بازرگانی است و اتاق ایران و چین نیز در این راستا فعالیت های گسترده ای انجام داده است .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران