در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515875 تاریخ : 1399/04/23-09:23:55
,15,
نرخ تماس صوتی در پیام رسان های بومی

نرخ تماس صوتی در پیام رسان های بومی

به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برقراری امکان تماس صوتی با اپراتورهای تلفن همراه با نرخ پیشنهادی دقیقه ای 25 تومان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش بانک و صنعت، پس از فیلتر شدن پیام رسان خارجی تلگرام در چندین مرحله، مهاجرت کاربران 50 میلیونی به پیام رسان های دیگر از جمله نمونه های مشابه خارجی و داخلی آغاز شد. اگرچه هنوز تعداد کاربران پیام رسان های داخلی با رقبای خارجی شان قابل مقایسه نیست، اما برخی افراد استفاده از امکانات ابزارهای بومی را به ابزارهای خارجی ترجیح می دهند.

حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی در توییتر نوشت: با توجه به مصوبه ی شورای عالی فضای مجازی و رسیدن برخی پیام رسان ها به پنج میلیون نصب، برقراری امکان تماس صوتی (call out) با اپراتورهای تلفن همراه در دستور کار قرار گرفته است. نرخ پیشنهادی مکالمات فعلا دقیقه ای 25 تومان در نظر گرفته شده است.

طبق آمار عملکرد دولت دوازدهم و گزارشی که از زیرساخت منتشر شده، کاربران پیام رسان های بومی به 20 میلیون رسیده است. البته طبق نظرسنجی های صورت گرفته تا تیرماه سال گذشته 42.8 درصد شرکت کنندگان از واتس اپ، 42.4 درصد از تلگرام، 2.8 درصد از سروش، 0.7 درصد از بله، 0.6 درصد از آی گپ، 0.5 درصد از گپ، 0.2 درصد از بیسفون و 0.1 درصد از ساینا استفاده می کردند که مجموع استفاده از پیام رسان های داخلی را حتی کمتر از 10 درصد نشان می دهد.

امکان پرداخت از طریق پیام رسان های بومی از مواردی است که نسبت به پیام رسان های خارجی، برای این ابزارهای داخلی برتری ایجاد می کند. اکنون برخورداری از امکان تماس صوتی برای پیام رسان های بومی هم می تواند ویژگی دیگری باشد که کاربران را به استفاده از این ابزارها تشویق کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران