تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 348249 تاریخ : 1397/02/16-09:43:53
,15,
نخستین کارگاه بین المللی امنیت فضای مجازی در ایران برگزار می شود

رییس دانشکده پست و مخابرات:

نخستین کارگاه بین المللی امنیت فضای مجازی در ایران برگزار می شود

تایید 7 نفر از اساتید ICT ایرانی توسط اتحادیه جهانی مخابرات

رییس دانشکده پست و مخابرات از برگزاری کارگاه بین المللی امنیت فضای مجازی از 22 تا 26 اردیبهشت ماه سال جاری در تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،وحید یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات  با اعلام برگزاری نخستین کارگاه آموزشی امنیت فضای مجازی در ایران، گفت : این کارگاه از 22 تا 26 اردیبهشت ماه با همکاری ITU  و مرکز آموزش پیشرفته مخابراتی هند ( ALTTC ) در هتل فردوسی تهران برگزار می شود.

وی افزود: این کارگاه بر اساس  تفاهم نامه امضا شده بین وزیر ارتباطات ایران و هند و در چهارچوب همکاری های ایران و هند در این حوزه برگزار می شود.

یزدانیان با اشاره به اینکه مشابه کارگاه های دیگر، فراخوان برگزاری این کارگاه از طریق اتحادیه جهانی مخابرات اعلام شده است، تصریح کرد : البته مهلت ثبت نام تا 2 روز دیگر ادامه دارد اما تاکنون 15 نفر از مدیران و کارشناسان این حوزه از کشورهای آسیا و اقیانوسیه شامل هند،مالزی، اندونزی،سریلانکا،گینه نو،افغانستان در این کارگاه ثبت نام کرده اند.

وی، ارتقای دانش در زمینه چالش ها و تهدیدهای بالقوه مربوط به سرویس ها و اپلیکیشن های آنلاین، اشتراک گذاری طرح امنیت سایبری جهانی توسط ITU   و شاخص های جهانی امنیت سایبری و حفاظت از کودکان در فضای سایبری را از اهداف برگزاری این کارگاه عنوان کرد.

رییس دانشکده پست و مخابرات ، تبادل تجربیات مربوط به اقدامات موفق در خصوص توسعه و  تقویت چهارچوب های امنیت سایبری ملی و ارتقای قابلیت های بکارگیری اثربخش CIRT  در کشورها و ظرفیت سازی انسانی و صنعتی جهت استفاده کارآمد و اثربخش قابلیت ها و امکانات CIRT  را از دیگر اهداف برگزاری کارگاه امنیت فضای مجازی بیان کرد.

وی مهم ترین محورهای این کارگاه را، جهت گیری ICT  و نیاز به استفاده امن و مطمئن از آن، رایانش ابری، اینترنت اشیا، بلاکچین، استانداردهای امنیت اطلاعات، CIP، اندازه گیری تاثیر زیرساخت اطلاعاتی بحرانی وچشم انداز تهدید های جاری اعلام کرد.

یزدانیان با بیان اینکه ثبت نام ها فقط از طریق اتحادیه جهانی مخابرات انجام می شود، افزود: یکی از مزیت های میزبانی این کارگاه ها امتیاز حضور یک تا یک و نیم برابری شرکت کنندگاه ایرانی به نسبت شرکت کنندگان خارجی در این کارگاه ها است .

وی تصریح کرد: به دلیل حضور مدرسین مورد تایید ITU  و شرکت مدیران منطقه ای ITU  در این کارگاه ها، از نظر تعاملات و تبادلات فنی بین المللی نیز این کارگاه ها دارای اهمیت است .

رییس دانشکده پست و مخابرات مدرسین این کارگاه را از کشورهای هند، مالزی و ایران عنوان کرد و افزود: اتحادیه جهانی مخابرات 7 نفر از اساتید ایرانی در این حوزه را تایید کرده اند و این اساتید به عنوان مدرسین رسمی این اتحادیه در کارگاه های بین المللی حضور دارند که 4 نفر از این اساتید در کارگاه امنیت فضای مجازی در ایران حضور دارند.

وی درباره تاثیرگذاری برگزاری این کارگاه در حوزه امنیت فضای مجازی در ایران نیز گفت : به دلیل اتفاقاتی که در این حوزه در کشورهای توسعه یافته افتاده و تجربیاتی در این کشورها به دست آمده است، این تجربیات می تواند در این کارگاه ها به اشتراک گذاشته شود و حتی اگر به راه حلی نیز نرسیده باشند در حد طرح موضوع  می تواند برای دیگر کشورها مفید باشد.

یزدانیان تصریح کرد: این کارگاه ها با استقبال بخش خصوصی مواجه شده است و همین نشان می دهد که برگزاری این کارگاه ها لازم وتاثیرگذاراست .

وی درباره نحوه برگزاری کارگاه های مشترک بین المللی با همکاری ITU  نیز گفت:  طبق مقررات اتحادیه جهانی مخابرات، کشورهایی مانند ایران تا چند سال باید با همکاری کشورهای مرجع آموزشی در حوزه ICT  در آسیا مانند کره، چین و هند دوره هایی را برگزارکنند .

رییس دانشکده پست و مخابرات تصریح کرد: ما در حال پیگیری برگزاری مستقل این دوره ها در ایران بعد از بررسی کیفیت برگزاری کارگاه های مشترک هستیم وامیدواریم که تا 2 تا 3 سال آینده بتوانیم به صورت مستقل این کارگاه ها را در ایران برگزار کنیم و به عنوان مرجع آموزشی در این حوزه، کشورهای دیگر موظف به برگزاری کارگاه مشترک با ما باشند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران