در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522337 تاریخ : 1399/08/14-17:56:49
,15,
نخستین نوآوردگاه «مرکز نوآوری ایرانسل» برگزار می شود

نخستین نوآوردگاه «مرکز نوآوری ایرانسل» برگزار می شود

این نوآوردگاه (Startup Weekend)، از 16 تا 18 آبان ماه، در «شتاب دهند? کهکشان» مرکز نوآوری ایرانسل، واقع در «ایستگاه نوآوری شریف»، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود و 10 تیم استارتاپیِ شرکت کننده که پس از ثبت نام، در ارزیابی اولیه پذیرفته شده اند، در آن حضور دارند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازروابط عمومی ایرانسل، این نوآوردگاه (Startup Weekend)، از 16 تا 18 آبان ماه، در «شتاب دهند? کهکشان» مرکز نوآوری ایرانسل، واقع در «ایستگاه نوآوری شریف»، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود و 10 تیم استارتاپیِ شرکت کننده که پس از ثبت نام، در ارزیابی اولیه پذیرفته شده اند، در آن حضور دارند.

جمعه 16 آبان ماه در روز نخست، این نوآوردگاه، با سخنرانی دکتر حسن بولوردی معاون فنی و مهندسی ایرانسل و مدیرعامل مجموع? «ایرانسل لبز» و مهندس محمد خلج مدیرعامل و عضو هیأت مدیر? اسنپ و عضو هیأت مدیر? ایرانسل لبز آغاز می شود و با برگزاری کارگاه های مختلف، ادامه خواهد داشت. مجموع? ایرانسل لبز (Irancell Labs)، شامل سه بخش «تحقیق و توسعه»، «مرکز نوآوری ایرانسل» و «آکادمی ایرانسل»، از سال گذشته، با هدف تعمیق ارتباط ایرانسل با جامع? دانشگاهی و کمک به مراکز علمی، استارتاپ ها و شرکت های فناور تأسیس شده است.

یکشنبه 18 آبان ماه، در روز پایانی نوآوردگاه، با حضور و سخنرانی دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، تیم های شرکت کننده، اید? خود را در حضور داوران ارائه می کنند و در پایان نیز تیم های برتر در فرآیندهای «پیش شتاب دهی/ شتاب دهی» پذیرش می شوند.

شتاب دهند? کهکشانِ مرکز نوآوری ایرانسل، دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت خود را از مهر ماه امسال آغاز کرده است.

مرکز نوآوری ایرانسل، مهر ماه امسال، از تمام تیم های استارتاپیِ خلاق که در هر یک از حوزه های مورد نظر این مرکز، ایده و یا محصولی دارند، دعوت کرده بود تا ایده های خود را با ایرانسل در میان گذاشته و در صورت تأیید این ایده ها توسط تیم های داوری، در نوآوردگاه شتاب دهند? کهکشان حضور یابند.

از مهم ترین زمینه های مورد حمایت این مرکز، می توان به توسع? خدمات در زمین? سلامت دیجیتال (E-Health)، شناس? دیجیتال (Digital ID)، امتیازدهی اعتباری (Credit Scoring)، خدمات سبک زندگی دیجیتال (Digital Lifestyle Services)، خدمات مبتنی بر بستر ابری (Cloud-based Services)، توسع? خدمات در زمین? تبلیغات دیجیتال (Digital Advertising) و خدمات ویدئو بر مبنای تقاضا (Video on Demand) اشاره کرد. فناوری های مورد نظر مرکز نوآوری ایرانسل نیز، شامل اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، زنجیره بلوکی، کلان داده، رباتیک، رایانش ابری، بیومتری و پردازش زبان طبیعی است.

مرکز نوآوری ایرانسل، در قالب مجموع? «ایرانسل لبز (Irancell Labs)» و با هدف فرصت آفرینی در زمین? فناوری های برتر، به منظور خلق ارزش، رفاه انسان ها و توسع? سبک زندگی دیجیتال تشکیل شده است.

مجموع? ایرانسل لبز، از سال گذشته، با مأموریت انجام فعالیت های تحقیق و توسعه، نوآوری و تجاری سازی در زمین? شبک? ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسب وکارهای پیرامونی با کمک مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور، اعم از دانشگاه ها، شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و شرکت های فناور، با هدف تأمین نیازمندی های بازار ICT تأسیس شده است.

چشم انداز این مجموعه، پیشگام بودن در توسع? منابع انسانی و زیرساخت های تحقیقاتی اقتصاد دانش بنیان در حوز? ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستیابی به جایگاه برترین شرکت ملی در زمین? خلق محصولات و خدمات این حوزه است و «بخش تحقیق و توسعه»، «مرکز نوآوری ایرانسل» و «آکادمی ایرانسل»، از جمله بخش های اصلی آن هستند.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با راه اندازی مرکز نوآوری، در پی حرکت در مسیر گسترش خدمات متنوع و توسع? سبک زندگی دیجیتال و خلق آینده ای همگام با تحولات دنیای دیجیتال است تا با بهره گیری از فناوری های برتر در حوزه های مختلف، خلق ارزش کند. تیم های استارتاپی می توانند برای اطلاعات بیشتر و مطالع? زمینه های مورد حمایت، به بخش «مرکز نوآوری ایرانسل» در وب سایت ایرانسل لبز به نشانی labs.irancell.ir مراجعه کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران