صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518895 تاریخ : 1399/06/15-10:07:59
,1,
نائب رئیس اتاق تهران: تسهیلات بانک صادرات تولید کشور را نجات داد

/آغاز شصت و نهمین سال فعالیت بانک صادرات ایران/

نائب رئیس اتاق تهران: تسهیلات بانک صادرات تولید کشور را نجات داد

نایب رئیس اتاق تهران گفت: بانک صادرات ایران اعتماد بیشتر فعالان بخش تولید را به خود جلب کرده است، ضمن اینکه با اقدامات این بانک تولیدکنندگان از این تنگنای اقتصادی راه نجات پیدا کرده اند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، علاء میرمحمدصادقی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: وقتی از سوی یک بانک مانند بانک صادرات ایران این امکان فراهم آمده که با ابزاری همچون اعتبارات اسنادی داخلی جریان کسب و کارها تقویت شود، تولید افزایش پیدا کند و دادوستدها بیشتر شود، باید از این امکان استقبال کرد.
وی افزود: معاملات همیشه با پرداخت های نقد و نسیه انجام می شده است، اگر محدود به معاملات نقد شود، حاصل چیزی جز رکود و کسادی در بازار نیست.

میرمحمدصادقی ادامه داد: به هر حال این شرایط پیش می آید که واحدهای تولیدی نیاز داشته باشند مواد اولیه خود را به صورت نسیه تهیه کنند و پس از اینکه محصول خود را به فروش برسانند و پول نقد به دست آورند، هزینه آن را بپردازند، در نتیجه برای پر کردن مهلت زمانی بین خرید و پرداخت، نیاز به تضمینی هست که بانک با ابزاری مانند اعتبارات اسنادی این تضمین را ایجاد می کند و معامله را انجام می دهد.

وی تصریح کرد: این طرح راهکار مناسبی را دربرگرفته است، به ویژه که بیشتر فعالان حوزه های مختلف کسب و کار و تولید، افراد نامعتبری نیستند و می توان روی توانمندی و اعتبار شمار زیادی از آنها در ارائه تسهیلاتی این چنین حساب کرد.
نایب رئیس اتاق تهران اضافه کرد: این طرح علاوه بر منافع تولیدکنندگان، منفعت عرضه کنندگان مواد اولیه آنها را هم تأمین می کند و راهکاری معتبر و رایج در همه دنیا حتی در مبادلات بین المللی است، بنابراین دلیلی ندارد اقتصاد ما خود را از آن محروم کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران