جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515433 تاریخ : 1399/04/15-13:27:06
,17,
نام نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه از فردا شروع می شود

نام نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه از فردا شروع می شود

مشاغل و بنگاه های فاقد بیمه آسیب دیده از کرونا که خواهان دریافت تسهیلات هستند از فردا (دوشنبه) می توانند برای ثبت نام به سامانه https://kara.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

به گزارش بانک و صنعت، پس از شیوع کرونا در کشور، بسیاری از کسب و کارها تعطیل و کارگران و کارفرمایان خانه نشین شدند. بنابراین دولت تصمیم گرفت با اعطای تسهیلات از بیکار شدن دایمی افرادی که تحت تاثیر ویروس کرونا خانه نشین شده بودند، جلوگیری و از فرصت های شغلی حمایت کند.

پس از بررسی های انجام شده در ستاد ملی کرونا و برابر اعلام بانک مرکزی، 14 رسته اصلی با 55 زیررسته که یک میلیون و 200 بنگاه را دربرمی گیرد مشمول دریافت وام شناسایی شدند و برای کارفرمایان این بنگاه ها پیامک برای ثبت اطلاعات در سامانه کارا ارسال شد.

ستاد ملی مقابله با کرونا شروطی را برای پرداخت تسهیلات به کارفرمایان داشت که کد کارگاهی، داشتن بیمه، تعدیل نکردن نیروی کار و ادامه فعالیت از سال گذشته از جمله آنها بود. سپس برخی از این شرایط همچون حفظ تمام نیروی کار برداشته شد و پرداخت ها، تسهیل شد.

همچنین عیسی منصوری معاون اشتغال وزارت تعاون اعلام کرد: در مذاکراتی که با دستگاه ها و تشکل های مختلف صورت گرفت، خواسته شد که اطلاعات افراد شاغل و بنگاه های فاقد بیمه برای پرداخت وام ارائه شود.

براین اساس از 12 تیرماه ارسال پیامک برای افراد ذیل 14 رسته شروع شد و متقاضیان می توانند از فردا (دوشنبه- 16 تیرماه) با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران