تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514582 تاریخ : 1399/03/27-15:33:17
,13,
نارسایی های طرح سیستان تا مردادماه برطرف می شود

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی؛

نارسایی های طرح سیستان تا مردادماه برطرف می شود

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: نارسایی های 32 هزار هکتاری دشت سیستان تا مردادماه رفع می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عباس کشاورز قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در جلسه بررسی طرح آبرسانی 46 هزار هکتاری اراضی دشت سیستان، گفت: آبرسانی به 32 هزار هکتار از این اراضی انجام شده و هم اکنون به بهره برداری رسیده است.

وی در این جلسه با اشاره به نامه وزیر جهاد کشاورزی برای رفع برخی از نارسایی های موردی در پروژه آبیاری دشت سیستان، تصریح کرد: باید تا اوایل مردادماه مباحث اجتماعی و فنی در طرح آبرسانی 32 هزار هکتاری اراضی به بهره برداری رسیده، انجام شود و نتیجه آن به نماینده استاندار، نماینده کشاورزان و نماینده وزارت جهاد کشاورزی اعلام شود.

کشاورز با اشاره به تاکید وزیر جهاد کشاورزی برای اجرای طرح الگوی کشت در دشت سیستان، گفت: باید برای دشت سیستان الگوی کشت ارائه و تأمین خدمات پشتیبانی، علمی تحقیقاتی در ساختارهای دولتی، غیردولتی و بانکی برنامه ریزی شود.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که باید برای کشت پاییزه آماده باشیم، گفت: منظور از کشت پاییزه، فعالیت در تمام سطوح کشت است که شامل زراعت، شیلات، دامپروری و سایر فعالیت های کشاورزی می شود.

وی تأکید کرد: برای 14 هزار هکتار باقی مانده طرح آب رسانی دشت سیستان باید برنامه ریزی به صورت قطعه به قطعه انجام تا مشکل آن به صورت شبکه برطرف و تا آخر شهریورماه تحویل شود.

حضور 70 هزار بهره بردار در طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان

علیمراد اکبری معاون امور آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی نیز در این جلسه با اشاره به حضور 70 هزار بهره بردار در پروژه آبرسانی دشت سیستان، گفت: 3 هزار و 400 میلیارد تومان برای اجرای طرح آبرسانی با لوله به 46 هزار هکتار از اراضی دشت سیستان هزینه شده است.

وی با اشاره به این که این پروژه کاملاً اقتصادی است، گفت: این طرح در منطقه ای به وسعت 200 هزار هکتار از دشت سیستان اجرا و تأمین، انتقال و توزیع آب تا پای گیاه انجام شده است.

اکبری یادآور شد: مقرر شده است، پیمانکاران مراکز خود را در این پروژه تعطیل نکنند تا به مرکز خدمات ترویجی بخش خصوصی تبدیل شود.

ارائه الگوی تولید برای دشت سیستان

جواد وفابخش معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی نیز در ادامه این نشست با اشاره به این که سال گذشته بنا بوده الگوی کشت دشت سیستان را تهیه کنیم، گفت: زراعت به تنهایی نمی تواند موجب ماندگاری مردم در این منطقه شود و باید زنجیره تولید را در این منطقه تأمین کنیم.

وی با اشاره به این که این پروژه برای کنترل نوسانات تولید اجرایی شده است، یادآور شد: باید برای تولید در دشت سیستان برنامه ریزی کلی انجام شود و بهتر است نام الگوی کشت را به الگوی تولید تغییر دهیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران