در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518864 تاریخ : 1399/06/13-14:18:14
,13,
میل مرغداران به جوجه ریزی کم شده است

یک مقام مسئول اعلام کرد:

میل مرغداران به جوجه ریزی کم شده است

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران کشور گفت: با کاهش میل به جوجه ریزی، در حال حاضر تولید جوجه یک روزه به ماهی 105 تا 110 میلیون قطعه رسیده است.

به گزارش بانک و صنعت، حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه دولت به هیچ یک از تعهدات خود در قبال تأمین نهاده ها عمل نکرده، گفت: ادامه روند فعلی در تأمین نهاده ها بازار مرغ را دچار چالش بیشتر می کند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر تأمین نهاده ها برای مرغداران بسیار دشوار بوده و همچنین قیمت ها نیز به چند برابر نرخ مصوب رسیده است.

اسدالله نژاد افزود: به عنوان مثال سویا که از نهاده های اصلی است در حال حاضر به جای تأمین با ارز دولتی با ارز آزاد تأمین می شود و قیمت آن 4 برابر قیمت مصوب است؛ به گونه ای که این محصول که باید با قیمت کمتر از 4 هزار تومان به دست مرغداران برسد، در حال حاضر با بیش از 12 هزار تومان تأمین می شود.

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران کشور افزود: این موضوع باعث شده واحدهای تولیدی در جوجه ریزی با ترس و واهمه عمل کنند و دچار تردید شوند که همین موضوع باعث کاهش تولید و افزایش قیمت بیشتر در آینده ای نزدیک در بازار مرغ می شود.

اسدالله نژاد ادامه داد: با کاهش میل به جوجه ریزی در حال حاضر تولید جوجه یک روزه با ماهی 105 تا 110 میلیون قطعه رسیده؛ در حالی که نیاز کشور بین 115 تا 120 میلیون قطعه جوجه در ماه است.

وی گفت: انتظار می رود چالش های تأمین نهاده از طرف دولت هر چه سریع تر برطرف شود و مرغداران بتوانند بدون دغدغه نهادهای مورد نیاز را تأمین کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران