جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519342 تاریخ : 1399/06/23-09:18:23
,17,
مولدسازی دارایی ها در بودجه 1400 لحاظ شود

پیشنهاد رئیس سازمان برنامه و بودجه:

مولدسازی دارایی ها در بودجه 1400 لحاظ شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه برای بودجه 1400، افزایش درآمدها از محل درآمدهای مالیاتی و مولد سازی دارایی ها و مدیریت هزینه ها از طریق بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را پیشنهاد کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، دومین جلسه ستاد بودجه 1400 عصر دیروز در سازمان برنامه و بودجه کشور تشکیل شد که تصمیمات نهایی آن، جهت تصویب به شورای اقتصاد و نهایتاً هیأت وزیران در هفته جاری ارائه خواهد شد.

در ابتدای این جلسه حمید پورمحمدی قائم مقام ستاد تدوین بودجه از اعضا خواست تا متناسب با سال آخر دولت دوازدهم و روی کار آمدن مجلس یازدهم، نهایت کوشش خود را به کار بندند تا لایحه ای وزین و در شأن دولت، در موعد مقرر (15 آذرماه) به مجلس ارائه شود.

پس از ارائه گزارشی از سوی رحمتی رئیس امور اقتصاد کلان در این جلسه، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، آنچه که در بودجه 1400 باید مورد توجه قرار گیرد را برشمرد و افزود: در این گزارش باید آثار تحریم اول و دوم علیه کشور را نشان دهیم. اینکه در تحریم اول، کشور چه امکاناتی داشت و در تحریم دوم با چه مواردی روبرو بودیم و چه کمبودهایی داشتیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: در شرایط رکود تورمی، باید دو نوع سیاست «مالی انبساطی» را برای رکود و سیاست «پولی انقباضی» را برای بخش های منجر به تورم در نظر بگیریم.

نوبخت دو پیشنهاد را در ادامه مطرح کرد که در ستاد اقتصادی دولت نیز مورد توجه قرار گرفته بود. نخست افزایش درآمدها از محل درآمدهای مالیاتی و مولد سازی دارایی ها و دوم مدیریت هزینه ها از طریق بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد.

وی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور پیرو فرمان رهبری، برنامه اصلاح ساختار بودجه را به شورای سران سه قوه ارائه نمود؛ ادامه داد: می کوشیم لایحه بودجه 1400 را بر اساس اصلاح ساختار بودجه تدوین کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 112
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران