در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517055 تاریخ : 1399/05/11-15:11:55
,17,
مولدسازی دارایی ها به استانها ابلاغ شد/ مهارت آفرینی اولویت است

نوبخت:

مولدسازی دارایی ها به استانها ابلاغ شد/ مهارت آفرینی اولویت است

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طی بخشنامه ای به استانداری ها موضوع مولدسازی و واگذاری دارایی ها را اعلام کردیم تا از این طریق تامین سرمایه گذاری انجام شود.

به گزارش بانک و صنعت، محمدباقر نوبخت در مراسم رونمایی از هزار استاندارد جدید در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه، 8 درصد رشد اقتصادی از محل سرمایه گذاری در نظر گرفته شده بود، اما با توجه به اینکه امکان سرمایه گذاری جدید به دلیل تحریم ها وجود ندارد، ما رشد این محل را به دو بخش سرمایه گذاری جدید و افزایش بهره وری تفکیک کردیم که در همین راستا مقرر شد 5.5 درصد از محل سرمایه گذاری و 2.5 درصد از محل افزایش بهره وری باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: افزایش بهره وری به 2 عامل دانش بنیانی و مهارت محوری بستگی دارد؛ برای واحدهای تولیدی به جای سرمایه گذاری های جدید، باید از محل سرمایه گذاری های موجود به رشد دست یابیم. باید بنیان رفتار تولیدی ها بر پایه دانش بنیان باشد. روش کار کارگران و نیروی انسانی باید متکی بر مهارت ها و استانداردهای اثربخش باشد.

وی با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مجموعه بخش فنی و حرفه ای برای ما نسبت به سال های گذشته متمایز شده است، ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان متولی توسعه کشور، برنامه خود را بر اساس وضعیت موجود تغییر داد. از محل افزایش بهره وری، باید رشد تولیدِ اشتغال را داشته باشیم و به مباحث دانش بنیانی متمرکز شویم که در همین راستا پارک های علم و فناوری مورد توجه قرار گرفته است و در کنار آنها برای مهارت آموزی، موضوع فنی و حرفه ای در اولویت قرار گرفت.

نوبخت تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور برای پشتیبانی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای اعلام آمادگی می کند.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: در قانون بودجه ظرفیتی به میزان 10 هزار و 100 میلیارد تومان برای کمک به اشتغالِ تولید پیش بینی شده است. همچنین برای بودجه سال 1400 نیز در حال تهیه برنامه هایی برای جهش تولید هستیم.

وی افزود: رسیدن به جهش تولید نیازمند دانش بنیانی شدن و مهارت آفرینی است در غیر این صورت ادامه وضع موجود همینی می شود که سال گذشته فقط به رونق تولید فکر می کردیم.

نوبخت همچنین گفت: طی بخشنامه ای به استانداری ها موضوع مولدسازی و واگذاری دارایی ها را اعلام کردیم تا از این طریق تأمین سرمایه گذاری انجام شود و همچنین از این محل اعتباراتی برای جبران کاستی های ناشی از افزایش 50 درصدی فصل دهم در سال 98 و افزایش 15 درصدی در سال 99، در نظر گرفته شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران