در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517863 تاریخ : 1399/05/25-17:16:30
,15,
موفقیت آزمون سازگاری الکترومغناطیس عملکردی ماهواره پارس 1

موفقیت آزمون سازگاری الکترومغناطیس عملکردی ماهواره پارس 1

آزمون های سازگاری الکترومغناطیس عملکردی ماهواره سنجشی پارس 1 در سطح سیستمی با موفقیت انجام شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، دکتر حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضای ایران، ضمن اعلام خبر موفقیت پژوهشگران پژوهشکده سامانه های ماهواره در انجام این تست، افزود؛ متخصصان فضایی مجموعه پژوهشگاه توانستند برای نخستین بار در کشور این آزمون را بر روی ماهواره به انجام رسانند.
وی خاطرنشان ساخت، تا به حال این آزمون در ماهواره های مختلف بر روی ماژول ها انجام شده بود ولی بیشترین اهمیت آزمون سازگاری الکترومغناطیس عملکردی به دلیل تست بر روی خود ماهواره پارس 1 بوده که برای نخستین بار این آزمون بر روی یک ماهواره به انجام رسیده است.
دکتر صمیمی افزود؛ این تست که در مرکز آزمون و یکپارچه سازی پژوهشگاه فضایی ایران انجام شد، شامل آزمون سازگاری با پرتابگر (اعم از CE،CS و RS)، آزمون سازگاری درون سامانه ای، آزمون اتصالات و سیم بندی بوده است.
شایان ذکر است، ماهواره سنجشی پارس 1، یکی از ماهواره های در دست ساخت پژوهشگاه فضایی ایران است که مراحل نهایی خود را طی می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران