صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515288 تاریخ : 1399/04/12-17:02:07
,11,
موج شکن های جدید و اسکله برگشتی مجتمع بندری انزلی هیچ تأثیری بر رسوب تالاب انزلی ندارد

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر اعلام کرد:

موج شکن های جدید و اسکله برگشتی مجتمع بندری انزلی هیچ تأثیری بر رسوب تالاب انزلی ندارد

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به عدم تاثیر گذاری طرح توسعه بندرانزلی به تالاب بین المللی انزلی گفت: اطاله موج شکن های جدید و اسکله برگشتی مجتمع بندری انزلی هیچ تاثیری بر رسوب تالاب ندارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، حمید خلیلی با اشاره به موارد مطروح در خصوص تاثیرات منفی اطاله موج شکن های جدید بندرانزلی، اظهار داشت: با طرح این موضوع، تیمی از خبرگان شامل اساتید دانشگاهی و مهندسی سواحل و بنادر تشکیل و این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: نتیجه بررسی ها و مطالعات صورت گرفته نشان از بی تاثیری اطاله موج شکن ها و طرح توسعه بندرانزلی بر رسوب تالاب بین المللی بوده است.

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از مسائل بسیار مهم در سنوات اخیر دریای خزر کاهش تراز آب آن بوده است، خاطرنشان کرد: این مهم فقط مختص بندرانزلی و حتی دیگر بنادر شمالی کشور نیست و همه بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر را شامل می شود.

خلیلی با اشاره مباحث بیان شده در مورد تاثیرات اسکله برگشتی (اسکله شماره 10) بر رسوب تالاب بین المللی انزلی تصریح کرد: این اسکله به مانند موجشکن ها هیچ تاثیر منفی بر این تالاب نداشته است و ادعاهای بیان شده غیر علمی و تخصصی بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران