در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512745 تاریخ : 1399/02/23-17:04:48
,1,
موافقت سهامداران با افزایش سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی های ثابت

مجمع عمومی فوق العاده بانک اقتصادنوین برگزار شد؛

موافقت سهامداران با افزایش سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی های ثابت

مجمع عمومی فوق العاده بانک اقتصادنوین امروز با حضور 67.5 درصد سهامداران در ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، دستور جلسه مجمع عمومی فوق العاده بانک اقتصادنوین (شرکت سهامی عام)، استماع گزارش هیئت مدیره و گزارش بازرس قانونی در خصوص افزایش سرمایه بانک و اتخاذ تصمیم در خصوص افزایش سرمایه بانک و اصلاح ماده مربوط در اساسنامه بود.
در ابتدای این جلسه، علیرضا بلگوری، مدیرعامل بانک گفت: ما به دنبال افزایش سرمایه بانک از دو محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت بانک و آورده نقدی سهامداران هستیم. در صورتی که سهامداران با افزایش سرمایه بانک موافقت کنند بانک در آینده با موفقیت های زیادی روبرو خواهد شد و آینده روشن تری در پیش رو خواهد داشت.
او به سودآوری به عنوان مهم ترین دستاورد افزایش سرمایه بانک اشاره کرد و افزود: افزایش سرمایه بانک، علاوه بر اینکه الزامات بانک مرکزی در این بخش را محقق می کند، موجب افزایش حجم عملیات بانکی، افزایش سودآوری و درآمدزایی، افزایش قیمت سهام بانک در بورس و افزایش سهم از بازار در بخش های تسهیلات، سپرده ها، کارمزدها و ... خواهد شد. بنابراین موافقت سهامداران با افزایش سرمایه بانک می تواند شتاب بانک در سودآوری و رشد در تمام عرصه ها را افزون کند.
در ادامه و پس از ارائه گزارش بازرس قانونی بانک، سهامداران حاضر در جلسه، فقط افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ثابت بانک به مبلغ 17.294.734 میلیارد ریال را تصویب کردند.
بر این اساس، سرمایه نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران با 132 درصد افزایش از مبلغ 13.131.000 میلیون ریال به مبلغ 30.425.734 میلیون ریال رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران