زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490370 تاریخ : 1398/06/12-12:15:30
,11,
موافقت رهبری بابرداشت ازصندوق توسعه برای تکمیل ریل چابهار-زاهدان

وزیر راه و شهرسازی خبر داد

موافقت رهبری بابرداشت ازصندوق توسعه برای تکمیل ریل چابهار-زاهدان

وزیر راه و شهرسازی از موافقت رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی جهت تسریع در تکمیل راه‌آهن چابهار ـ زاهدان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد اسلامی صبح امروز در مراسم رونمایی از 213 دستگاه انواع ناوگان ریلی جدید در ایستگاه راه‌آهن تهران اظهار داشت: با این اقدام، نشان دادیم که در شرایط تحریم شعار «رونق تولید» عملیاتی شده است. 

وی با بیان اینکه باید باور کنیم که جزو اقتصادهای بزرگ دنیا هستیم و استعداد ایرانی ظرفیت بالایی دارد، افزود: باید باور کنیم که آنچه نیاز داریم در داخل قابل تولید است و آنچه که امکان تولید ندارد، با تعاملات بین‌بخشی و بین‌سازمانی و با استفاده از روش‌های فناورانه قابل تأمین خواهد بود. 

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه باید با افزایش حمل و نقل ریلی بتوانیم سهمی از بازار جهانی حمل و نقل ریلی داشته باشیم، تصریح کرد: در منطقه‌ای که قرار داریم با احتساب چین و هند که 60 درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد، بازار گسترده‌ای داریم و این میزان جمعیت نیاز به تأمین کالا و بازار بزرگی دارد بنابراین شرکت‌های تولیدکننده ناوگان ریلی با انجام به موقع تعهدات خود و ساخت ناوگان باکیفیت، می‌توانند در افزایش سهم ما از بازار جهانی حمل و نقل ریلی کالا کمک کنند. 

اسلامی با اشاره به تروریسم اقتصادی آمریکا اظهار داشت: آمریکایی‌ها علیه ما جنگ اقتصادی و اقدامات خصمانه گسترده‌ای آغاز کرده‌اند که در تاریخ بی‌سابقه است و با هیچ کشوری چنین برخوردی نشده است؛ آنها می‌خواهند ما را از حرکت خود به سمت پیشرفت بازدارند که ناموفق خواهند بود.

به گفته وی، تحریم‌ها از تحریم ابلاغی عبور کرده و به عملیات تعقیب و مراقبت رسیده است. 

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حکم انتصاب رسولی مدیرعامل راه‌آهن قید کرده‌ایم که بهره‌وری حمل و نقل ریلی افزایش یابد، کیفیت خدمات ارتقا یافته و رضایت‌مندی مردم از سفر ریلی بیشتر شود؛ این اهداف با اصلاح دسترسی‌های ریلی، رفع موانع کاهش سرعت قطارها، ایجاد خطوط موازی و اتصال جدید به استان‌ها و مراکز بار دست‌یافتنی است و اجرای آنها جزو استراتژی‌های ما است که در سیاست‌های کلی نظام و برنامه ششم توسعه نیز قید شده است. 

اسلامی با تأکید بر اینکه اراده قاطع برای توسعه راه‌آهن داریم، گفت: باید منابع را به‌جا هزینه کنیم و از هر هزینه‌ای، بتوانیم راندمان بالا نتیجه بگیریم همچنین آراستگی قطارها و اجرای بدون تأخیر اعزام قطارها به گونه‌ای باشد که مردم بتوانند ساعت خود را با حرکت قطار تنظیم کنند. 

وی تأکید کرد: با موافقت مقام معظم رهبری و دستور رئیس‌جمهوری، قرار شد از محل منابع صندوق توسعه ملی برای تسریع در تکمیل احداث راه‌آهن چابهار زاهدان تا پایان سال 1400 اقدام شود. 

اسلامی با اشاره به تلاش چینی‌ها برای به دست آوردن راه ابریشم خاطرنشان کرد: ما اجازه نمی‌دهیم چینی‌ها به این هدف دست یابند؛ باید با توسعه زیرساخت‌های ریلی، بهبود خدمات و کاهش بروکراسی اداری، ترانزیت ریلی را افزایش دهیم که با اجرای این اقدامات، می‌توانیم بخشی از 100 میلیون تن حمل و نقل سالانه منطقه خزر و اقیانوس هند را با حمل و نقل ریلی به دست بیاوریم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 160
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران