در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521342 تاریخ : 1399/07/23-16:12:47
,17,
مواد اولیه تولید روزانه 21 میلیون ماسک قابل تامین است

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت:

مواد اولیه تولید روزانه 21 میلیون ماسک قابل تامین است

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: ظرفیت تولید مواد اولیه ماسک در کشور، پوشش دهنده تولید روزانه 21 میلیون انواع ماسک صنعتی، صنفی و کارگاهی است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، اسماعیل مهدی پور با بیان اینکه از ابتدای شهریورماه مسوولیت ستاد لجستیکی کرونا به سازمان حمایت واگذار شده، افزود: این سازمان از سازمان غذا و دارو خواست نیاز مراکز درمانی و داروخانه ها به ماسک و همین طور واحدهای منتخب واجد شرایط تولید کننده ماسک را اعلام کند تا متناسب با نیازها، برای تامین مواد اولیه واحدها برنامه ریزی لازم انجام شود.

وی بیان داشت: طبق اعلام سازمان غذا و دارو، نیاز مراکز درمانی و داروخانه ها در روز چهار میلیون عدد ماسک است.

مهدی پور ادامه داد: فهرست واحدهای منتخب به شرکت های تامین کننده مواد اولیه ارسال شده تا بر اساس اولویت مواد اولیه در اختیار آنها قرار گیرد.

معرفی 25 واحد خاطی تولید ماسک به مراجع قضایی

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت در ادامه، گفت: متناسب با تولیدات هر یک از این شرکت ها، مواد اولیه مورد نیاز به صورت روزانه در اختیار قرار می گیرد و اطلاعات آنها نیز در سامانه جامع تجارت ثبت می شود.

وی افزود: هر یک از شرکت های تولیدکننده، اگر متناسب با مواد اولیه دریافت شده، ماسک تولید نکنند یا آن را به دانشگاه های علوم پزشکی تحویل ندهند، سهمیه متعلق به آنها قطع و پرونده آنها به مراکز قضایی ارسال می شود، همچنین واحدهای دیگر جایگزین واحدهای خاطی خواهند شد.

مهدی پور بیان داشت: تاکنون سهمیه 25 واحد خاطی قطع و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی اضافه کرد: اطلاعات واحدهای تولید کننده پارچه و ماسک در سامانه تجارت ثبت شده تا امکان رصد و پایش وجود داشته باشد.

این مسوول یادآورشد: مسوولیت زنجیره توزیع ماسک با سازمان غذا و دارو است.

نخستین اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحقق «جهش تولید»، استفاده از ظرفیت های خالی است و به همین شیوه تولیدکنندگان داخلی توانستد از آمار تولید روزانه 190 هزار عدد ماسک در روزهای نخست شیوع کرونا در اوایل اسفندماه پارسال، امروز به بیش از 11 میلیون عدد در روز برسند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 231
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران