در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518859 تاریخ : 1399/06/13-13:30:53
,13,
منطقه آسیا و اقیانوسیه نیازمند اقدام فوری در کاهش گرسنگی

فائو اعلام کرد:

منطقه آسیا و اقیانوسیه نیازمند اقدام فوری در کاهش گرسنگی

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد: منطقه آسیا و اقیانوسیه، از ایران و افغانستان در غرب، تا مناطق پر جمعیت جنوب و جنوب شرق آسیا و جزایر پاسیفیک نیازمند یافتن راهکارها و رویکردهای جدید برای مقابله با بیماری ویروس کرونا، رشد سوءتغذیه و تأثیرات تغییرات اقلیمی است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، بیماری ویروس کرونا همچنان تهدیدی برای زندگی و معیشت هاست و به تلاش ها برای به صفر رساندن گرسنگی و سوءتغذیه در منطقه آسیب رسانده است.

علاوه بر آن تغییرات اقلیمی تهدیدی برای تلاش های جاری در راستای افزایش تاب آوری نظام های تولید و تأمین غذا محسوب می شود.

دفتر منطقه ای فائو در آسیا و اقیانوسیه، به همراه 46 کشور عضو خود، یک کنفرانس چهار روزه مجازی را برای بررسی دقیق وضعیت کنونی امنیت غذایی در منطقه برگزار کرده است.

در این کنفرانس به طور خاص بر دلالت های شیوع ویروس کرونا و تأثیرات آن بر نظام های غذایی منطقه آسیا و اقیانوسیه تمرکز شده است..

به گفته « جونگ جین کیم» دستیار مدیر کل و نماینده فائو در منطقه آسیا و اقیانوسیه، ما باید شرایط پیش روی خود و اینکه جهان و منطقه ما تغییر کرده است را بپذیریم و در مواجه با این چالش ها، باید راه های جدیدی را برای حرکت روبه جلو و تضمین امنیت غذایی پایدار بیابیم؛ همچنین برای مقابله با تهدیدهایی که ممکن است در آینده شکل بگیرند آماده شویم.

به گفته وی، این کنفرانس مجازی فرصتی برای گردهم آوردن افراد و ایده ها برای طراحی مسیر و اقدامات مناسب پیش رویی است که به نفع همگان است.

این کنفرانس همچنین بر برنامه پاسخ و احیای فائو در مواجه با بیماری ویروس کرونا که اجرای آن به تازگی آغاز شده، تمرکز دارد.

این برنامه با هدف ارائه پاسخی جهان شمول، منعطف و هماهنگ به منظور تضمین دسترسی به مواد غذایی مغذی برای آحاد بشر طراحی شده و شامل بسیج تمامی انواع منابع و مشارکت ها در سطوح کشوری، منطقه ای و جهانی است.

هدف اصلی این برنامه کاهش تأثیرات اولیه همه گیری بیماری ویروس کرونا و تقویت تاب آوری بلندمدت نظام های تولید و تأمین غذا و معیشت های وابسته به آن است.

این کنفرانس همچنین راه های جدید بازاریابی (همچون تجارت الکترونیک) و فناوری های نوین (شامل تأسیسات و امکانات بهینه تر ذخیره سازی) را که به کاهش اتلاف مواد غذایی کمک کرده و برای تضمین جریان مواد غذایی مغذی و کسب درآمد برای افراد شاغل در تمامی بخش های غذا و کشاورزی حیاتی هستند، مورد بررسی و سنجش قرار می دهد.

توانمندسازی کشاورزان خرده مالک و خانواده های زارع که بیشترین مواد غذایی مصرفی ما را تأمین می کنند با هدف پویاتر کردن، کارآفرینی بیشتر و رقابتی کردن آن ها به واسطه نوآوری مداوم، از دیگر مسائل مهم مورد بررسی در این کنفرانس است.

کشاورزان خرده مالک نیازمند دسترسی بیشتر به منابع مالی، فناوری ها و نوآوری ها هستند و گردهم آوردن تمامی نقش آفرینان و دست اندرکاران برای تحقق این دستاوردهای هدف گذاری شده اهمیت به سزایی دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران