همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518652 تاریخ : 1399/06/10-15:57:29
,17,
ممنوعیت فروش و پیش فروش خودرو توسط شرکت های فاقد مجوز از کمیته خودرو

رییس سازمان حمایت اعلام کرد:

ممنوعیت فروش و پیش فروش خودرو توسط شرکت های فاقد مجوز از کمیته خودرو

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: شرکت های خودروساز که از کمیته خودرو مجوز ندارند، حق فروش و پیش فروش خودرو را نخواهند داشت.

به گزارش بانک و صنعت، عباس تابش پس از پایان جلسه ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب، افزود: برای آن بخش از خودروسازان یا مونتاژکارانی که به تعهدات معوق خود عمل کرده باشند، مجوز فروش در کمیته خودرو داده می شود.

وی تصریح کرد: همچنین پرونده آن بخش از خودروسازان یا مونتاژکارانی که تعهدات معوق دارند و به این تعهدات نیز عمل نکرده اند، به تعزیرات و قوه قضاییه منعکس و ارسال شده است که امیدواریم با تصمیم گیری به موقع دستگاه های نظارتی حقوق مصرف کنندگان رعایت بشود.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در تامین پکیج رادیاتور و آبگرمکن در بازار مشکلاتی وجود داشته به این دلیل که برخی واحدها عرضه را بخوبی انجام ندادند و برخی واحدها نیز عرضه خود را برای افراد خاصی انجام داده بودند.

تابش گفت: مستندات لازم را دریافت کرده ایم و در حال بررسی دقیق این مستندات هستیم و امیدواریم ظرف 48 ساعت آینده نتیجه قطعی را اعلام نماییم.

افزایش 17 درصدی نظارت ها بر بازار نسبت به ماه گذشته

وی با اعلام اینکه نظارت ها بر بازار همچنان با شدت و قدرت تداوم دارد، افزود: افزایش 17 درصدی نظارت ها را نسبت به ماه قبل در بازار داریم و به دنبال سیستمی کردن نظارتها بر بازار هستیم که راه اندازی هر 4 سامانه سازمان حمایت نیز در همین راستا می باشد.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اضافه کرد: بخشی از نظارت ها توسط خود بنگاه ها انجام می شود، در حوزه نظارت بر بازار سیمان و لاستیک خود بنگاه ها و واحدهای تولیدی مکلف شدند که نظارت کافی را بر نمایندگی ها و عاملیتهای فروش خود در بازار داشته باشند.

تابش بیان کرد: اگر نمایندگی یا عاملیتی در این حوزه قیمت مصرف کننده را رعایت نکند، ظرف همان روز به بنگاه مربوطه اعلام خواهیم کرد و بنگاه مکلف است که نمایندگی یا عاملیت مربوطه را ملغی کند و برای تمام فروش های قبلی آن نیز موضوع تعزیر را خواهیم داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران