تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311802 تاریخ : 1396/09/30-10:42:21
,17,
ممنوعیت صادرات گوشت گوسفندی باعث از دست دادن بازار منطقه می‌‌شود

ممنوعیت صادرات گوشت گوسفندی باعث از دست دادن بازار منطقه می‌‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با وجود علاقه‌مندی کشورهای اطراف به گوشت قرمز ایران، اگر صادرات را ممنوع کنیم و تنها در مقطعی اجازه صادرات دهیم، بازار را از دست خواهیم داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛  علی ابراهیمی با اشاره به اینکه حدود یک سال است که صادرات گوشت ممنوع شده است اما قیمت آن تغییری نکرده است، اظهار کرد: این ادعا وجود دارد که تولیدات داخل تکاپوی نیاز کشور را نمی کند، با وضع تعرفه یا ممنوعیت مقطعی جلوی صادرات را باید گرفت تا نیازهای داخل تامین شود.

وی ادامه داد: به جز موضوع قیمت و تلاش برای کاهش آن با ممنوعیت صادرات، یک موضوع دیگر نیز وجود دارد؛ کشورهای حاشیه خلیج فارس علاقه زیادی به تولیدات گوشت گوسفندی ایران دارند و عمدتا نیز صادرات به صورت زنده هستند. در کشور بحثی در این باره وجود دارد که صادرات باید کنترل شده باشد به شکلی که ذخایر ژنتیک را از دست ندهیم.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: با وجود علاقه‌مندی کشورهای اطراف به گوشت قرمز ایران، اگر به خوبی مدیریت نکنیم، بازار مناسبی که در منطقه داریم را ممکن است از دست دهیم، اگر صادرات را ممنوع کنیم و مقطعی فقط اجازه صادرات دهیم، بازارمان را از دست خواهیم داد.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 147
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران