در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520337 تاریخ : 1399/07/07-15:00:27
,13,
ممنوعیت صادرات کیوی برای حفظ بازارهای هدف

مدیرکل دفتر میوهای گرمسیری خبر داد:

ممنوعیت صادرات کیوی برای حفظ بازارهای هدف

مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی درباره ممنوعیت صادرات کیوی از 15 تیر تا 15 مهرماه گفت: این ممنوعیت برای حفظ بازارهای هدف صورت گرفته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، زهرا جلیلی مقدم افزود: پس از بررسی های چندساله و با اخذ معیارهای کیفی و استانداردهای کشورهای مهم تولید و صادرکننده کیوی و مطرح شدن این موضوع با ذینفعان، کارشناسان، محققین، تجار و تولیدکنندگان پیشرو، از تاریخ 15 تیر تا 15 مهرماه صادرات این محصول با بریکس زیر 6.2 ممنوع اعلام شد.

مدیرکل دفتر میوهای گرمسیری و نیمه گرمسیری اضافه کرد: سلایق و خواست بازارهای هدف با توجه به فیزیولوژی میوه و تاریخ مناسب برداشت کیوی نیز مورد مطالعه قرار گرفته و تعیین زمان برای صادرات، سبب جلوگیری از صادرات میوه نارس و کال شده تا به نام و برند میوه ایرانی خدشه ای وارد نشود.

به گفته جلیلی مقدم، میوه نارس، طعم مطلوبی ندارد و مسلما با تأثیر منفی روی مصرف کنندگان، تمایل به مصرف آن نیز کاسته می شود.

مدیرکل دفتر میوهای گرمسیری و نیمه گرمسیری با اشاره به اثرات ممنوعیت صادرات کیوی در برهه زمانی خاص، یادآور شد: چند سال گذشته این موضوع مدیریت شده و صادرات کیوی از متوسط 75 تا 90 هزار تن در سنوات پیشین، به 160 هزار تن در سال رسیده است.

جلیلی مقدم گفت: اولویت ما حفظ بازارهای بلندمدت، ارجحیت منافع ملی و اکثریت تولیدکنندگان و افراد فعال در صنعت کیوی است.

در 10ماهه سال 98 حدود 112 هزار تن کیوی به ارزش بیش از 82 میلیون دلار به سایر کشورها صادر شده بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران