صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518792 تاریخ : 1399/06/12-13:38:20
,17,
ممنوعیت خرید و فروش اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی در سایت های اینترنتی

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران هشدار داد:

ممنوعیت خرید و فروش اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی در سایت های اینترنتی

پیرو مشاهده برخی اقدامات غیرقانونی و انتشار آگهی فروش اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی در سایت های اینترنتی همچون دیوار، شیپور و ... که به اختلال در روند سرمایه گذاری حقیقی، منتفع شدن دلالان زمین و سوداگران و تحقق جرائم اقتصادی همچون کلاهبرداری و انتقال مال غیر انجامیده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای تنویر افکار عمومی و هشدار به متخلفان، اطلاعیه ای صادر نمود که متن کامل آن به این شرح است.

این سازمان به عنوان یکی از سازمان های توسعه‏ ای زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، وظایف حاکمیتی در حوزه ایجاد و توسعه زیرساخت‏ های صنعتی برای استقرار سرمایه گذاران و رونق تولید و اشتغال و حمایت از صنایع کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی سراسر کشور را از طریق 31 شرکت استانی تابعه خود به انجام می رساند.

در این راستا شرکت شهرک های صنعتی استان ها با انعقاد قرارداد حق بهره برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات با متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی، نسبت به واگذاری حق بهره برداری اراضی به آنان اقدام و پس از انجام تعهدات از سوی طرف های قرارداد، مشتمل بر اخذ گواهی پایان کار ساختمانی، اخذ پروانه بهره برداری، تسویه حساب مالی و پرداخت قیمت منطقه ای ملک، عرصه را به نام آنان انتقال قطعی می نماید.

با توجه به این که اشخاصی با هدف انجام عملیات سوداگری و سفته بازی قصد برهم زدن تعادل عرضه و تقاضای زمین در شهرک های صنعتی را دارند، به گونه ای که با آگهی فروش اراضی در شهرک های صنعتی در سایت های اینترنتی همچون دیوار، شیپور و ...، نظم اقتصادی حاکم در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور را برهم زده و با اختلال در روند سرمایه گذاری و منتفع شدن دلالان زمین و سوداگران به زیان سرمایه گذاران حقیقی، زمینه برای تحقق جرائم اقتصادی همچون کلاهبرداری و انتقال مال غیر فراهم خواهد شد، نسبت به انتشار چنین آگهی های غیرقانونی در سایت های اینترنتی مذکور هشدار داده می شود.

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همچنین حق قانونی خود می داند با تمسک به هرگونه اقدام پیشگیرانه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "جهش تولید" مزین شده است، اراضی واقع در شهرک ها و نواحی صنعتی سراسر کشور را از دست اندازی سفته بازان و دلالان خارج نموده و در اختیار متقاضیان و سرمایه گذاران واقعی برای ایجاد واحد صنعتی مولد و اشتغال پایدار قرار دهد.

عموم هموطنان نیز در صورت مشاهده اقدامات غیرقانونی سودجویان در سایت های اینترنتی و همچنین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور می توانند گزارش سوء جریان مربوطه را به سامانه پاسخگویی به شکایات سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در نشانی www.isipo.ir یا دورنگار مدیریت حراست به شماره 88770799 ارسال نمایند.

شایان ذکر است، با توجه به ماده (10) قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک های صنعتی و مفاد بند (4) فصل (د) دفترچه قرارداد حق بهره برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات در شهرک ها و نواحی صنعتی تحت مالکیت رسمی دولت، هرگونه نقل و انتقال حقوق قراردادی تحت هر عنوان بدون اخذ مجوز کتبی از شرکت شهرک های صنعتی استان ها محمل قانونی نداشته و فاقد اعتبار می باشد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکت های استانی تابعه آن هم اینک با دارا بودن 500 شهرک و 322 ناحیه صنعتی و 3 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره برداری، 65 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فنآوری، 37 مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، 2 مجتمع فنآوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، 85 هزار و 874 قرارداد منعقده و بهره برداری از 45 هزار و 912 واحد صنعتی و 3 هزار و 58 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 935 هزار و 868 نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران