تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311770 تاریخ : 1396/09/29-17:28:49
,5,
ممنوعیت تولید نفت و گاز در فرانسه از 2040

ممنوعیت تولید نفت و گاز در فرانسه از 2040

مجلس فرانسه در مصوبه‌ای جدید تمدید هر گونه مجوز برای حفاری‌های نفت و گاز در خاک این کشور را ممنوع و به طور کلی فعالیت در این صنعت را در فرانسه از سال 2040 غیر قانونی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ مجلس فرانسه قانونی را تصویب کرده است که طبق آن هر گونه عملیات اکتشاف نفت و گاز در داخل مرزهای این کشور و یا در کشورهای تحت سیطره دولت فرانسه از سال 2040 غیرقانونی خواهد بود.

بر اساس این قانون هیچ یک از مجوز‌های حفاری نفت و گاز در این کشور تمدید نخواهد شد و از این پس  هیچ مجوزی برای عملیات اکتشافی صادر نخواهد شد.

دولت فرانسه مدعی است که نخستین کشوری در جهان است که چنین قانونی را به تصویب رسانده است. با این حال این اقدام تا حد زیادی نمادین است زیرا تولید نفت این کشور تنها یک درصد از نیاز داخلی آن را برآورده می‌کند. فرانسه برای باقی نیاز خود به نفت و گاز محتاج واردات است.

این قانون بخشی از یک برنامه وسیع دولت این کشور برای قطع وابستگی فرانسه به سوخت‌های فسیلی به‌منظور جلوگیری از گرمتر شدن زمین است. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران