از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516555 تاریخ : 1399/05/02-14:30:57
,15,4,
ممنوعیت اپلیکیشن ویدیویی در گوشی های دولتی آمریکا

ممنوعیت اپلیکیشن ویدیویی در گوشی های دولتی آمریکا

کمیته سنای آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که استفاده از اپلیکیشن ویدیویی چینی تیک تاک در گوشیهای دولتی را برای کارمندان فدرال ممنوع می کند.

به گزارش بانک و صنعت، لایحه قانون عدم استفاده از تیک تاک در دستگاههای دولتی که از سوی سناتور جاش هاولی ارایه شده بود، به اتفاق آرا در کمیته امور دولتی و امنیت داخلی سنای آمریکا تصویب شد و در سنا به رای گذاشته خواهد شد.

محبوبیت گسترده تیک تاک در میان نوجوانان آمریکایی، حساسیت رگولاتورها و قانونگذاران آمریکا را برانگیخته و باعث نگرانی آنها نسبت به احتمال افتادن اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی به دست مقامات چینی شده است.

تیک تاک برای ایجاد ویدیوهای کوتاه و سرگرم کننده مورد استفاده قرار می گیرد و سال گذشته حدود 60 درصد از 26.5 میلیون کاربر آمریکایی فعال این اپلیکیشن بین 16 تا 24 سال سن داشتند.

تحت قانونی که در سال 2017 در چین تصویب شد، شرکتهای چینی ملزم هستند با شبکه اطلاعات ملی کشور همکاری و از آن حمایت کنند.

مجلس نمایندگان آمریکا اوایل هفته جاری تحت لایحه سیاست دفاعی 741 میلیارد دلاری، به ممنوعیت دانلود این برنامه از سوی کارمندان فدرال در گوشیهای دولتی رای داد. با تصویب در کنگره و تایید کمیته سنا، این ممنوعیت بزودی در آمریکا به قانون تبدیل خواهد شد.

مقامات ارشد دولت ترامپ اعلام کرده اند در حال بررسی ممنوعیت گسترده تر استفاده از تیک تاک و سایر اپلیکیشنهای چینی هستند و اقدام در این زمینه ممکن است قریب الوقوع باشد. به عنوان مثال، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اخیرا هشدار داده که شهروندان آمریکایی در استفاده از این اپلیکیشن باید محتاط باشند.

بر اساس گزارش رویترز، جمی فاوازا، سخنگوی تیک تاک اظهار کرده که تیم آمریکایی رو به رشد این شرکت اولویت بالاتری از عرضه یک اپلیکیشن مطمئن و حمایت از حریم خصوصی کاربران ندارد. میلیونها خانواده آمریکایی از تیک تاک برای سرگرمی استفاده می کنند و ما می دانیم که دستگاههای فدرال جای استفاده از چنین برنامه هایی نیست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران