در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515681 تاریخ : 1399/04/18-14:24:10
,2,
مقطع حساس تامین مالی مسکن

سرپرست بانک مسکن ضمن تشریح تسهیلات تدارک دیده شده برای طرح اقدام ملی اعلام کرد

مقطع حساس تامین مالی مسکن

نادر قاسمی ضمن اشاره به دغدغه مشترک دولت و مجلس برای خروج از رکود مسکن و رونق ساخت و عرضه مسکن ارزان قیمت برای اقشار هدف جامعه، افزود: در این مقطع طرح اقدام ملی ساخت و تولید مسکن در همه شهرهای کشور شروع شده است. یک پیش نیاز اصلی برای پیشبرد این طرح و ساخت و تحویل به موقع واحدهای مسکونی، تامین منابع بانکی و پرداخت تسهیلات ساخت است که برای این منظور بانک مسکن مسولیت پرداخت 140 هزار فقره تسهیلات ساخت به سازنده های فعال در این طرح را پذیرفته است. با این حال سایر بانک ها نیز قرار است تسهیلات ساخت در طرح اقدام ملی تولید مسکن را پرداخت کنند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، سرپرست بانک مسکن تاکید کرد: هر چقدر منابع اعتباری نقد در اختیار بانک قرار بگیرد توان تسهیلات دهی به پروژه های ساخت و عرضه مسکن نیز بیشتر می شود. در نتیجه این فرصت برای افزایش تیراژ ساخت نیز بوجود می آید.

قاسمی با بیان اینکه بانک مسکن در طرح اقدام ملی مسکن 14 هزار میلیارد تومان تسهیلات قرار است پرداخت کند، افزود: بانک مسکن همانطور که در طرح مسکن مهر بازوی اصلی تامین مالی پروژه های این طرح بود و توانست برای ساخت و تکمیل بیش از 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکونی در طرح مسکن مهر تسهیلات پرداخت کند و حتی واحدهای ساخته شده را تا مرحله فروش اقساطی و صدور کارت قسط جلو ببرد اکنون نیز با همان تجربه عظیم، مشغول طی مراحل لازم برای تشکیل پرونده پروژه های طرح اقدام ملی و پرداخت تسهیلات است.

قاسمی افزود: بانک مسکن عملاً بانک توسعه ای در بخش مسکن به حساب می آید بنابراین همانطور که این بانک بیش از 90 درصد از تسهیلات سالانه پرداختی را به صورت مستقیم به بخش مسکن و ساختمان اختصاص می دهد و در طرح های ملی و انبوه خانه سازی، همواره نقش اول را بر عهده داشته است، لازم است بسترهای لازم برای افزایش توان تسهیلات دهی بانک مسکن نیز فراهم بیاید.

سرپرست بانک مسکن بر همکاری سازنده و پیشبرنده بانک با مجموعه دولت و مجلس برای اجرای سیاست های محرک ساخت و ساز و مشوق عرضه مسکن ارزان تاکید کرد و گفت: همه مدیریت های شعب استانی بانک مسکن، موضوع پرداخت تسهیلات طرح اقدام ملی تولید مسکن را جزو اولویت شماره یک خود تعریف کرده اند.

سال گذشته 26 هزار و 600 میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک مسکن به قسمت­های مختلف بخش مسکن شامل تسهیلات مشارکت مدنی، خرید، جعاله و ... پرداخت شد که به لحاظ تعداد 581 هزار فقره بوده است. در سال 98 در شرایطی که رکود عمیق در بازارهای معاملات و ساخت و ساز مسکن حاکم بود اما تسهیلات پرداختی توسط این بانک در بخش مسکن 19 درصد رشد کرد که این نشان از کاربردی بودن تسهیلات بانک مسکن دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 163
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران