زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490126 تاریخ : 1398/06/05-17:45:00
,17,
مقصد 80 درصد کالاهای صادراتی از مرز بازرگان ترکیه است

رییس کل گمرک ایران:

مقصد 80 درصد کالاهای صادراتی از مرز بازرگان ترکیه است

معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک ایران گفت:‌ در پنج ماهه سال جاری 2 میلیارد و 100 میلیون دلار کالا از مرز بازرگان به کشورهای مختلف دنیا صادر شده که مقصد 80 درصد آن ترکیه بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مهدی میراشرفی امروز (سه‌شنبه) در نشست وزیر امور اقتصادی و دارایی با مدیران منطقه آزاد ماکو، اظهار داشت: وضعیت فعلی مرز بازرگان زیبنده ویترین کشور نیست و فاز اول ساماندهی این مرز با نصب دو دستگاه «ایکس‌ری» که یکی از آنها ساخت داخل و دیگری اهدایی سازمان ملل است اجرا می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر حرکت گمرکات کشور به سوی گمرک هوشمند است زیرا علاوه‌بر آنکه از هزینه‌های اضافه جلوگیری می‌کند موجب حذف بروکراسی کاغذ نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه نگاه دولت به سمت توسعه همکاری تجاری با شرق است بیان کرد: هم‌اکنون بیشترین صادرات و واردات کشورمان با چین و عراق صورت می‌گیرد.

وی به لزوم اجرای مدیریت یکپارچه در گمرکات کشوراشاره کرد و افزود:‌ در صورت مدیریت واحد در گمرکات می‌توان شاهد تسهیل و رفع مشکلات گمرکی بود.

رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: در سال گذشته میزان صادرات کالا از کشور 450 میلیارد دلار بود که سه میلیارد دلار آن از منطقه آزاد ماکو بوده است.

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی‌الیه شمال غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395، حدود 200 هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای 140 کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و 130 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران