صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520196 تاریخ : 1399/07/05-17:21:03
,5,
مقدار ذخیره سازی گاز ایران افزایش یافت

در نیمه نخست امسال؛

مقدار ذخیره سازی گاز ایران افزایش یافت

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از افزایش مقدار ذخیره سازی گاز طبیعی در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نفت، مهدی جمشیدی دانا با اشاره به افزایش مقدار تزریق گاز به مخازن سراجه و شوریجه، گفت: مقدار تزریق گاز به مخزن سراجه قم پارسال 748 میلیون مترمکعب بود و امسال با افزایش هشت درصدی به بیش از 810 میلیون مترمکعب رسیده است.

وی افزود: ذخیره گاز در مخزن گاز شوریجه سرخس نیز پارسال 938 میلیون مترمکعب بود که امسال افزایش 48 درصدی داشت و به بیش از یک میلیارد و 385 میلیون مترمکعب رسید.

به گفته مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، این افزایش ذخیره سازی به پایداری انتقال گاز کشور در زمستان امسال کمک فراوانی می کند.

به گزارش وزارت نفت، ذخیره سازی گاز، فرآیندی معمول در کشورهای دارنده میدان های گاز است تا با اجرای آن از پایداری گاز طبیعی و فرآورش شده اطمینان حاصل شود.

ایران نیز دارای دو مخزن بزرگ ذخیره سازی گاز طبیعی در سراجه و شوریجه است که بنا بر روال هر سال شرکت ملی گاز ایران، گاز فرآورش شده پالایشگاه های گازی از سراسر کشور توسط شرکت انتقال گاز به این دو مخزن ارسال و ذخیره سازی می شود تا در ماه های سرد سال استفاده شود.

هم اکنون دو مخزن سراجه و شوریجه در مرکز و شمال شرق کشور، تنها مخازن ذخیره سازی گاز طبیعی هستند. قاعده ذخیره سازی گاز در مخازن، تزریق در هشت ماه نخست و برداشت در چهار ماه پایانی هر سال است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران