از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515061 تاریخ : 1399/04/08-13:14:07
,8,
مقاومت شاخص در مرز 1.5 میلیون واحدی/ روز پُر فراز و نشیب بورس

در معاملات امروز رقم خورد

مقاومت شاخص در مرز 1.5 میلیون واحدی/ روز پُر فراز و نشیب بورس

شاخص کل بورس امروز نتوانست به رکورد 1.5 میلیون واحدی برسد و پس از یک صعود تا لبه شاخص 1 میلیون و 499 هزار واحدی ناگهان با سقوط 12 هزار واحدی، به رقم 1 میلیون و 491 هزار واحد برگشت.

به گزارش بانک و صنعت، دقایقی قبل، شاخص کل بورس که با رشد حدوداً 34 هزار واحدی نسبت به روز قبل، از ابتدای معاملات امروز یکشنبه 8 تیر1399، توانست برای نخستین بار تا یک قدمی رکورد 1.5 میلیون واحدی برسد، بار دیگر ناگهان با افزایش صف فروش و عرضه در بیشتر نمادها، از 1 میلیون و 499 هزار و 809 واحدی به شاخص کل 1 میلیون و 491 هزار واحد برگشت.

این فراز و نشیب بازار سرمایه که به نظر می رسد، ناشی از مقاومت شاخص 1.5 میلیون واحدی است، پیش از این نیز در اردیبهشت ماه امسال و پیش از عبور از رکورد 1 میلیون واحدی تکرار شده بود.

شاخص هم وزن نیز در ابتدای معاملات امروز با 4300 واحدی روبه رو شد، اما پس از افت تقاضا در بازار، به رقم منفی 1443 واحد رسید و سبب شد تا شاخص هم وزن به 440 هزار واحد برگردد.

نماد فولاد به تنهایی در نیم ساعت اول معاملات امروز، تأثیر 4 هزار واحدی در رشد شاخص کل داشت که در نوع خود بی سابقه بوده است؛ اما با منفی شدن روند بازار، رشد این نماد معاملاتی، به 3 هزار و 387 واحد رسید. نماد فملی نیز در ابتدای معاملات امروز تأثیر 3 هزار و 480 واحدی در رشد شاخص کل داشت اما در پایان معاملات به 2447 واحد رشد مثبت دست یافت.

تابلوی معاملاتی بیشتر گروه ها در بورس تهران، امروز سرخ پوش با لکه های سبز رنگ بودند که نوید روز نه چندان پر فروغی برای بیشتر سرمایه گذاران می داد؛ تنها تابلوی تمام سبز رنگ امروز بورس، اوراق تسهیلات مسکن بود که ناگهان بار دیگر با افزایش استقبال سرمایه گذاران به خرید سرمایه ای مسکن به دلیل بازدهی بالای آن در این روزها و پیش بینی تداوم این بازدهی، به کانال بالای 70 هزار تومان به ازای هر برگه تسهیلات مسکن برگشته است؛ این در حالی است که در روزهای گذشته، نماد تسه در حال بازگشت به کانال زیر 50 هزار تومان در هر برگه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 153
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران