در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515028 تاریخ : 1399/04/07-14:03:08
,25,
معرفی 30 تولیدکننده برگزیده کشوری در روز ملی صنعت و معدن

فیاض خبر داد

معرفی 30 تولیدکننده برگزیده کشوری در روز ملی صنعت و معدن

30 برگزیده در سراسر کشور داریم که تولیدکنندگان صنعتی و معدنی نمونه و ممتاز سراسر کشور هستند و در مراسم امسال روز ملی صنعت و معدن معرفی می شوند.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت ، محمدرضا فیاض رئیس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن امروز (شنبه) در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: دهم تیرماه امسال بیست و چهارمین سال از گرامی داشت روز ملی صنعت و معدن خواهد بود و در این روز از فعالان و جهادگران جبهه تولید قدردانی خواهد شد.

وی افزود: سنت این بود که تعداد قابل توجهی از صنعتگران، کارآفرینان و... در این اجتماع حضور یابند اما امسال بدلیل شیوع کرونا این مراسم در شکل بسیار محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا خواهد شد.

فیاض با بیان اینکه سال 99 وزارت صمت در چهار محور اصلی قدم های خود را برداشته است، اظهار کرد: این چهار محور در راستای جهش تولید با تمرکز بر صنایع پیشران، توسعه صادرات غیر تفتی و مدیریت واردات، تکمیل طرح های نیمه تمام و تنطیم بازار با بهره گیری از شیوه های نوین است.

رئیس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن با بیان اینکه امسال در هفت محور واحدهای برگزیده و نمونه صنعتی و معدنی را معرفی می کنیم، افزود: در ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن چهار کمیته داریم که یک کمیته برای معرفی برگزیدگان است. همچنین استارتاپ ها، شرکت های دانش بنیان، فناور برتر و نمونه را امسال در مراسم روز ملی صنعت و معدن معرفی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: واحدهای صنعتی و معدنی که در حوزه تعمیق ساخت داخل و خودکفایی قدم براشته اند و دستاوردهای قابل توجهی داشته اند نیز در مراسم امسال معرفی خواهند شد. همچنین واحدهای نمونه صنعتی و معدنی که در مناطق محروم و کمتر برخوردار اقدامات و عملکرد قابل توجهی داشته اند، در مراسم روز ملی صنعت و معدن امسال معرفی می شوند.

فیاض با بیان اینکه پویش "تولید، تداوم امید" با سرمایه گذاری مهمی در افتتاح طرح ها قدم های مثبتی برداشته است، افزود: تا پایان سال 200 طرح بزرگ و مهم با سرمایه گذاری 170 هزار میلیارد تومان به عرصه تولید وارد می شوند از این رو هر هفته طرح های مهم صنعتی و معدنی تجاری در کشور در راستای پویش ملی "تولید، تداوم امید" افتتاح و بهره برداری می شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه باید کار و زندگی را در کنار ویروس کرونا تمرین کنیم، گفت: بخاطر شیوع کرونا مدعوین مراسم امسال کم هستند و نحوه برگزاری مراسم امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی نیز در همین راستا است.

فیاض خبر داد: 30 برگزیده در سراسر کشور داریم که تولیدکنندگان صنعتی و معدنی نمونه و ممتاز سراسر کشور هستند و در مراسم امسال روز ملی صنعت و معدن معرفی می شوند؛ همچنین تولیدکنندگانی که در سراسر کشور در راستای خودکفایی در محصولات و اقلام بهداشتی و پزشکی مرتبط با کرونا دستاوردهای قابل توجهی داشته اند نیز امسال در مراسم روز ملی صنعت و معدن معرفی می شوند.

رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن اعلام کرد: از 42 محصول منتخب صنعتی و معدنی سال گذشته، 30 محصول افزایش تولید داشته اند. در فولاد خام افرایش تولید 7 درصدی، سیمان افزایش تولید 8 درصدی، کاتد مس افزایش تولید 2 درصدی و لوازم خانگی افزایش تولید 14 درصدی داشته ایم.

وی اظهار داشت: 340 هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب رونق تولید به حدود 22 هزار واحد صنعتی در سال 98 اختصاص یافت.

فیاض در ادامه گفت: در سال گذشته 420 هزار فقره جواز صنفی و 1000 فقره پروانه اکتشاف و 600 پروانه بهره برداری معادن صادر شد، 510 فقره گواهی کشف داده شد و 82 طرح سرمایه گذاری با کشورهای خارجی منعقد گردید.

رئیس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن افزود: در سال گذشته 6 هزار و 600 پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 675 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی 11 هزار نفر صادر شد. همچنین 28 هزار فقره جواز تاسیس با پیش بینی اشتغالزایی 644 هزار نفر صادر شد.

فیاض خبر داد: برای واحدهای برگزیده روز ملی صنعت و معدن امسال، برخی امتیازهای قانونی نیز در نظر گرفته شده است و مقامات عالی کشور بصورت رسمی در مراسم امسال روز ملی صنعت و معدن حضور خواهند داشت.

وی گفت: در مراسم روز ملی صنعت و معدن امسال از برگزیدگان در بخش صنایع معدنی، مکتشفین معدنی، بهره برداران معادن و کارآمدان معادن، معرفی و تجلیل خواهد شد. برگزیدگان توسط کمیته برگزیدگان بر اساس دستورالعمل های انتخاب برگزیدگان معرفی خواهند شد که حدود 29 نفر هستند.

گفتی است؛ مراسم روز ملی صنعت و معدن امسال با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی بصورت محدود در تالار خلیج فارس سازمان توسعه تجارت برگزار می شود و از طریق شبکه های صدا و سیما نیز پخش خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران