زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490053 تاریخ : 1398/06/04-18:13:30
,11,
معاون استاندار ساراتف روسیه از بندرامیرآباد در مازندران بازدید کرد

معاون استاندار ساراتف روسیه از بندرامیرآباد در مازندران بازدید کرد

معاون استاندار ساراتف روسیه که از روز گذشته مهمان استان مازندران است، عصر امروز از بندرو منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در شرق این استان و به عنوان بزرگترین بندر شمال ایران در حاشیه دریای خزر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بنادرو دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، آلکسی ولادیمیرویچ استرلنیکوف معاون استاندار ساراتف در جنوب غربی روسیه به همراه 12 نفر از هیات تجاری ، اقتصادی و علمی آموزشی از قابلیت های بندری و لجستیکی این بندر شرق مازندران بازدید کردند.

مدیر بنادر و دریانوردی و  منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد مازندران گفت: این بندر  با دارا بودن سیلوهای نگهداری غلات و پایلوت این محصول در شمال کشور ، می تواند حجم مبادلات محصولات کشاورزی ، میوه و گوشت را میان دو کشور افزایش داد.
سیاوش رضوانی در حاشیه این بازدید افزود: میزان تخلیه بارگیری در این بندر در سال جاری  با رشد 25 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به  2 میلیون و 800 هزار تن رسید .
به گفته وی 57 درصد از مبادلات تجاری بندرامیرآباد با کشور روسیه است.
مدیر بندرامیرآباد هدف از ارتباط و تعامل با کشورهای حاشیه دریای خزر را تسریع در فعال کردن گردشگری دریایی و افزایش ترانزیت کالا و تنوع آن در دریای خزر برشمرد و از بندرامیرآباد با هزار و 60 هکتار اراضی پسکرانه، محلی مناسب برای همکاری دوسویه با سرمایه گذاران استان ساراتف روسیه جهت سرمایه گذاری در بخش صنایع کوچک و بزرگ نام برد.

تایید ظرفیت بندرامیرآباد از سوی استاندار ساراتف

معاون استان ساراتف روسیه نیز در این دیدار ضمن قدردانی از میزبانی مدیران بندرامیرآباد، امکانات این بندر را کم نظیر توصیف کرد و بر مزایای منطقه ویژه اقتصادی آن برای سرمایه گذاری بازرگانان و تجار ساراتف در اراضی پسکرانه این بندر تأکید کرد.

استرلنیکوف با بیان اینکه استان ساراتف در بخش های گردشگری و کشاورزی از ظرفیت های بالایی برخوردار است گفت توسعه زیرساختهای گردشگری و راه اندازی گروره توریستی به صورت آزمایشی میان دو کشور ایران و روسیه را از برنامه های این استان در آینده نزدیک برشمرد.

گفتنی است استان ساراتف با  حدود 2 میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت در کنار رودخانه ولگا دارای موقعیت تجاری بوده و رتبه سوم تولید غلات کشور روسیه را دارا است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران