زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514942 تاریخ : 1399/04/04-14:41:12
,8,
معامله صندوق  ETF به هفته آینده موکول شد

معامله صندوق ETF به هفته آینده موکول شد

معاون شرکت بورس تهران گفت: زمان معامله صندوق های ETF به هفته آینده موکول شد و به احتمال زیاد دارندگان این صندوق ها از روز شنبه یا یکشنبه قادر به معامله این صندوق ها خواهند بود.

به گزارش بانک و صنعت، با وجود اینکه از هفته گذشته اعلام شده بود معاملات صندوق ETF (دارا یکم) از امروز (چهارشنبه) آغاز می شود اما روز گذشته محمود گودرزی معاون شرکت بورس تهران اعلام کرد که تا حدودی کارهای اساسی صندوق های ETF مانند انتقال دارایی انجام شده اما برخی از ساز و کارهای مربوط به بازارگردانی آن نیمه تمام مانده که این موضوع نیازمند جمع بندی است.

وی ادامه داد: به احتمال زیاد مشکلات ایجاد شده تا پایان امروز برطرف می شود و در صورت رفع مشکل بازارگردانی، این صندوق ها در روز چهارشنبه قابل معامله خواهند شد.

با توجه به صحبت های روز گذشته معاون شرکت بورس تهران، امکان معامله صندوق های ETF با نماد دارا یکم در بازار امروز فراهم نشد و دارندگان این واحدها امکان فروش این صندوق ها را نداشتند.

محمود گودرزی اعلام کرد که مشکلات اعلام شده برطرف نشد و انجام معاملات این صندوق ها به امروز نرسید.

وی اظهار داشت: زمان معاملات این صندوق ها به هفته آینده موکول شده و به احتمال زیاد از دارندگان این صندوق ها از روز شنبه یا یکشنبه قادر به معامله این صندوق ها خواهند بود.

گودرزی خاطرنشان کرد: زمان معاملات این صندوق ها مانند دیگر معاملات از ساعت 9 تا 12 و 30 دقیقه انجام خواهد شد.

پذیره نویسی صندوق های ETF برای افراد دارای کد بورسی از طریق کارگزاری های بورس و سامانه های آنلاین معاملاتی و اشخاص فاقد کد بورسی از طریق درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب از 14 اردیبهشت آغاز و تا ابتدای خرداد ماه ادامه داشت.

بهره مندی کلیه ایرانیان از تخفیف 20 درصدی از جمله مزیت های این واگذاری بود که براساس تصمیمات اتخاذ شده سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی دارای کد ملی دو میلیون تومان تعیین شده بود.

پذیره نویسی برای هر فرد دارای کد ملی بدون محدودیت سنی امکان پذیر بود اما اشخاص حقوقی قادر به شرکت در پذیره نویسی این صندوق ها نبودند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران